Awapuni
CorowaTrack Conditions: Soft7Weather: Fine
Corowa Super Iga Country Boosted Class 3 Handicap
Distance: 1200m
Start Time: 01 July 2024, 14:55
Final
Placings | SP | TF | NSW | QLD | VIC | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st |
5. Go Ellie Go (2)
55.5kg J: Ella Mcguirk(a4.0) T: Doug Gorrel
|
4.00 | 6.00 | 3.80 | 4.00 | 4.90 | |
1.50 | 1.60 | 1.60 | |||||
2nd |
1. Magmetric (4)
61kg J: Josh Richards T: R T Stubbs
|
1.30 | 1.40 | 1.40 | |||
3rd |
2. Star Buyer (7)
60kg J: Nick Heywood T: Matthew Dale
|
1.60 | 1.50 | 1.40 |
(5/1)
5.00
(5,1)
9.50
(5,1,2)
27.00
(5,1,2,10)
121.20
Form Guide | Official Flucs | Fixed Win | Fixed Place | Best TOTE and Start Price | Middle Tote (Place) | |||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Magmetric (4) 88x81 61kg
J: Josh Richards T: R T Stubbs
|
2.2 2.3 2.35 2.4
|
2.40 | 1.22 | 2.70 | 1.40 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsAlbury
1st of 11
Date
24/Jun/24
Distance
1175m
Class
BM58
SOT
Soft (6)
Barrier
7
Weight
62
Margin
4
Flucs
5.50 - 6.00
Winning Time
1:10.73
Placings
2 All Astern
3 Little Basheba
4 Diamond Carat
Wagga
8th of 12
Date
17/Jun/24
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Soft (7)
Barrier
6
Weight
62
Margin
7.4
Flucs
4.80 - 5.50
Winning Time
1:13.56
Placings
1 Bonvalante
2 You Wish
3 Notleanormean
4 I'M Not Leaving
Albury
1st of 10
Date
07/Jun/24
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (5)
Barrier
11
Weight
0
Margin
0.8
Flucs
-
Winning Time
0:52.84
Placings
2 Sweet Paree
3 Flying Season
4 Momentice
Albury
8th of 12
Date
18/Feb/24
Distance
1175m
Class
Cls 2
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
58.5
Margin
5.4
Flucs
10.00 - 10.00
Winning Time
1:08.84
Placings
1 Jordy Girl
2 Positive Smile
3 Communication
4 Yam
Wagga
8th of 12
Date
26/Jan/24
Distance
1400m
Class
Cls 2
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
59.5
Margin
3.9
Flucs
12.00 - 12.00
Winning Time
1:23.31
Placings
1 Missile Leader
2 Overrun
3 Indian Soldier
4 Laurel Hill
Corowa
3rd of 7
Date
30/Dec/23
Distance
1300m
Class
Cls 2
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
60
Margin
2.3
Flucs
2.80 - 2.60
Winning Time
1:16.87
Placings
1 Zuurberg
2 Super Sunny Seeya
4 Indian Soldier
Wagga Riverside
1st of 11
Date
22/Dec/23
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
3
Weight
60.5
Margin
1
Flucs
4.40 - 3.50
Winning Time
1:09.07
Placings
2 Cartography
3 Gold Tracker
4 Hallowed Star
Albury
3rd of 5
Date
09/Dec/23
Distance
1175m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
2
Weight
60.5
Margin
1.6
Flucs
1.75 - 1.80
Winning Time
1:10.08
Placings
1 Intense Effort
2 Altrove
4 Bangalee Mist
Albury
3rd of 7
Date
28/Nov/23
Distance
1000m
Class
BM58
SOT
Soft (6)
Barrier
1
Weight
60.5
Margin
0.7
Flucs
2.05 - 2.25
Winning Time
0:59.39
Placings
1 Very Shamus
2 Royston Head
4 Agent Moon
Benalla
2nd of 10
Date
13/Nov/23
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
0
Margin
0.5
Flucs
-
Winning Time
0:48.00
Placings
1 Brilliant Express
3 Soo Kiss Me
4 Expeetee
Wagga
14th of 15
Date
02/Apr/23
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
10
Weight
61
Margin
9.1
Flucs
4.60 - 3.10
Winning Time
1:11.69
Placings
1 Mo Chara
2 Desi Girl
3 Chaotic Beauty
4 La Valkyrie
Wangaratta
4th of 8
Date
14/Mar/23
Distance
1170m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
0
Margin
6
Flucs
-
Winning Time
1:09.72
Placings
1 Diesel
2 Gift Of Oratory
3 I Am Geronimo
Albury
1st of 8
Date
25/Feb/23
Distance
1175m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
59
Margin
2
Flucs
1.35 - 1.50
Winning Time
1:09.36
Placings
2 Nutbush Ambush
3 Bobotov
4 Kirrek
Wagga
1st of 8
Date
17/Feb/23
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
0
Margin
4
Flucs
-
Winning Time
0:58.60
Placings
2 Wagunda
3 Kockibitoo
4 Cliff House
Wagga
2nd of 6
Date
01/Feb/23
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (6)
Barrier
2
Weight
0
Margin
6
Flucs
-
Winning Time
0:57.57
Placings
1 Magnolia Belle
3 The Way I Am
4 The Last Centurion
Albury
4th of 10
Date
12/Jul/22
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (8)
Barrier
9
Weight
0
Margin
6.2
Flucs
-
Winning Time
0:54.44
Placings
1 Supido Beauty
2 Gold Trip
3 Medal
Albury
5th of 6
Date
20/Jun/22
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (8)
Barrier
6
Weight
0
Margin
10.4
Flucs
-
Winning Time
0:55.56
Placings
1 Sunrise Ruby
2 Well In Sight
3 Demanding Mo
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2. Star Buyer (7) 7243x 60kg
J: Nick Heywood T: Matthew Dale
|
3.1 3.7 3.5 3.4
|
3.20 | 1.35 | 3.90 | 1.50 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsWodonga
3rd of 10
Date
24/Nov/23
Distance
1300m
Class
BM70
SOT
Soft (6)
Barrier
5
Weight
56
Margin
1.0
Flucs
7.50 - 7.50
Winning Time
1:19.53
Placings
1 Northernero
2 General Firepower
4 Sizzling Cat
Wagga
4th of 9
Date
03/Nov/23
Distance
1400m
Class
Open
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
55
Margin
2.91
Flucs
4.20 - 4.40
Winning Time
1:22.57
Placings
1 Mycah Leon
2 Mathrin
3 Rocket Tiger
Seymour
2nd of 11
Date
22/Oct/23
Distance
1300m
Class
BM64
SOT
Soft (5)
Barrier
9
Weight
59
Margin
0.8
Flucs
6.50 - 5.50
Winning Time
1:18.58
Placings
1 Magnupur
3 Untethered
4 Abseiler
Caulfield
7th of 11
Date
23/Sep/23
Distance
1600m
Class
BM70
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
53
Margin
3.2
Flucs
20.00 - 15.00
Winning Time
1:36.70
Placings
1 Shock 'Em Ova
2 Big Brew
3 Polanco
4 Always Hapi
Wodonga
2nd of 8
Date
11/Sep/23
Distance
1400m
Class
RST64
SOT
Soft (5)
Barrier
3
Weight
59
Margin
0.1
Flucs
5.50 - 7.50
Winning Time
1:23.86
Placings
1 King Glorioso
3 Enamour
4 King's Chamber
Seymour
4th of 14
Date
17/Aug/23
Distance
1300m
Class
BM64
SOT
Soft (6)
Barrier
9
Weight
59
Margin
1.5
Flucs
61.00 - 41.00
Winning Time
1:18.93
Placings
1 Freddy Mac
2 Always Hapi
3 Free Flying Star
Swan Hill
6th of 13
Date
03/Aug/23
Distance
1300m
Class
BM64
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
59
Margin
0.8
Flucs
41.00 - 26.00
Winning Time
1:16.94
Placings
1 Bon Shadow
2 Riotous Mischief
3 Awol
4 Battlecruiser
Bendigo
5th of 12
Date
29/Jun/23
Distance
1300m
Class
BM64
SOT
Heavy (8)
Barrier
6
Weight
59.5
Margin
3.9
Flucs
11.00 - 9.00
Winning Time
1:21.12
Placings
1 Lika Swift
2 Grey Whisper
3 Smuggler's Run
4 Ammahell
Albury
1st of 9
Date
22/May/23
Distance
1500m
Class
Cls 2
SOT
Soft (6)
Barrier
7
Weight
58.5
Margin
0.2
Flucs
8.00 - 5.00
Winning Time
1:33.27
Placings
2 Region Time
3 Diamond Carat
4 Sacred Oath
Wagga
3rd of 11
Date
04/May/23
Distance
1400m
Class
Cls 2
SOT
Soft (6)
Barrier
8
Weight
58
Margin
1.8
Flucs
14.00 - 13.00
Winning Time
1:24.57
Placings
1 Sister Moon
2 Zouatica
4 Silverdale Chief
Wagga
10th of 15
Date
02/Apr/23
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
15
Weight
62
Margin
6
Flucs
18.00 - 15.00
Winning Time
1:11.69
Placings
1 Mo Chara
2 Desi Girl
3 Chaotic Beauty
4 La Valkyrie
Sandown-Hillside
7th of 9
Date
07/Dec/22
Distance
1300m
Class
BM64
SOT
Good (3)
Barrier
5
Weight
59
Margin
7.2
Flucs
51.00 - 26.00
Winning Time
1:17.97
Placings
1 Forbidden City
2 Suparazi
3 Kapanku
4 Pocket Change
Wodonga
6th of 10
Date
25/Nov/22
Distance
1100m
Class
BM64
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
59
Margin
1.8
Flucs
31.00 -
Winning Time
1:05.02
Placings
1 Dalroshio
2 Delightful Dream
3 In Due Time
4 La Bella Costa
Albury
5th of 9
Date
04/Nov/22
Distance
1400m
Class
Cls 2
SOT
Heavy (10)
Barrier
7
Weight
60.5
Margin
11
Flucs
3.40 - 2.25
Winning Time
1:28.36
Placings
1 Fever Tree
2 Albert's Melody
3 Aphrodotti
4 Smokin' Soldier
Echuca
1st of 10
Date
11/Oct/22
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
60
Margin
1.3
Flucs
6.00 - 4.20
Winning Time
1:26.78
Placings
2 Salute To The Sun
3 Mischinka
4 Eureka
Narrandera
11th of 12
Date
14/Sep/22
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
12
Weight
61
Margin
5.6
Flucs
6.00 - 3.70
Winning Time
1:11.18
Placings
1 Decker
2 Honour The Legend
3 Costaway
Wodonga
1st of 12
Date
13/Aug/22
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Heavy (10)
Barrier
11
Weight
59.5
Margin
1.8
Flucs
4.20 - 2.70
Winning Time
1:23.05
Placings
2 King's Reign
3 Grand Sassy
4 Onemorekimmie
Hawkesbury
4th of 11
Date
17/Jul/22
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
5
Weight
58.5
Margin
5.1
Flucs
5.00 - 4.80
Winning Time
1:18.92
Placings
1 King Adviso
2 Ironbark Artie
3 San Lucido
Newcastle
2nd of 6
Date
25/Jun/22
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Soft (7)
Barrier
6
Weight
59
Margin
0.5
Flucs
3.50 - 2.45
Winning Time
1:27.36
Placings
1 Sovereign Express
3 Piempurr
4 Golden Chances
Goulburn
2nd of 10
Date
27/May/22
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Soft (7)
Barrier
7
Weight
59
Margin
0.3
Flucs
3.00 - 3.60
Winning Time
1:20.91
Placings
1 Donegal Lights
3 Notabadone
4 Sir Savaluca
Randwick
2nd of 8
Date
02/May/22
Distance
1045m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (8)
Barrier
2
Weight
0
Margin
5.8
Flucs
-
Winning Time
1:04.94
Placings
1 Diamond Flare
3 Willinga Rufio
4 Arale
Randwick
4th of 5
Date
19/Apr/22
Distance
736m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (7)
Barrier
4
Weight
0
Margin
2.2
Flucs
-
Winning Time
0:44.47
Placings
1 Tillotson
2 Shimbashi
3 Decisive Move
Beaumont
5th of 8
Date
25/Oct/21
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
56.5
Margin
4.2
Flucs
6.50 - 5.50
Winning Time
1:11.02
Placings
1 Send Me A Legend
2 Threetimeslucky
3 Foolish
Goulburn
3rd of 11
Date
05/Oct/21
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Soft (7)
Barrier
11
Weight
56.5
Margin
1.3
Flucs
17.00 - 12.00
Winning Time
1:13.34
Placings
1 Spats Pav Bowie
2 Verbek
4 Wegee Lou
Goulburn
5th of 11
Date
11/Sep/21
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
56.5
Margin
3.4
Flucs
16.00 - 31.00
Winning Time
1:11.84
Placings
1 Dark Herring
2 She Can Talk
3 Scoffa
Gosford
8th of 9
Date
30/Aug/21
Distance
800m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (5)
Barrier
8
Weight
0
Margin
8.7
Flucs
-
Winning Time
0:48.99
Placings
1 Thunder Rose
2 With Your Blessing
3 Threetimeslucky
Randwick
8th of 8
Date
20/Aug/21
Distance
1045m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
0
Margin
6.9
Flucs
-
Winning Time
1:03.03
Placings
1 Invincible Vision
2 Stunning To Win
3 Ka Bling
Randwick
4th of 8
Date
06/Aug/21
Distance
743m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
0
Margin
1.2
Flucs
-
Winning Time
0:44.55
Placings
1 Stunning To Win
2 Your Too Good
3 Galactic Angel
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3. Lunar Shoes (8) x641x 57kg
J: Jack Martin T: T P Donnelly
|
8.5 16 17 18
|
19.00 | 3.50 | 18.00 | 3.20 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsWagga
4th of 10
Date
17/Jun/24
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
0
Margin
2.2
Flucs
-
Winning Time
1:00.23
Placings
1 Baggage Handler
2 County Kilkenny
3 Our Last Cash
Wagga Riverside
1st of 10
Date
26/Nov/22
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
57.5
Margin
0.2
Flucs
3.30 - 2.70
Winning Time
1:09.95
Placings
2 Nats Enough
3 Howlowcanyougo
4 Legal Zou
Gundagai
4th of 8
Date
11/Nov/22
Distance
1100m
Class
Cls 1
SOT
Soft (5)
Barrier
5
Weight
55.5
Margin
2.4
Flucs
5.50 - 4.00
Winning Time
1:02.76
Placings
1 Volterra
2 Atmospheric Rock
3 Stake A Claim
Wagga
6th of 10
Date
28/Oct/22
Distance
1200m
Class
Cls 1
SOT
Heavy (8)
Barrier
9
Weight
54
Margin
6.2
Flucs
1.65 - 1.75
Winning Time
1:13.65
Placings
1 Dantain's Magic
2 Pretty Extreme
3 Fifi Girl
4 Watermelon Wine
Wagga
2nd of 9
Date
19/Oct/22
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (9)
Barrier
2
Weight
0
Margin
0.1
Flucs
-
Winning Time
1:00.90
Placings
1 Overrun
3 Laurel Hill
4 Theo's Choice
Rosehill
6th of 6
Date
18/Jun/22
Distance
1400m
Class
Open
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
56
Margin
9.5
Flucs
17.00 - 26.00
Winning Time
1:24.53
Placings
1 Kibou
2 Osipenko
3 Razeta
Wagga
1st of 10
Date
03/Jun/22
Distance
1300m
Class
Open
SOT
Heavy (9)
Barrier
7
Weight
58
Margin
0.5
Flucs
2.40 - 2.25
Winning Time
1:19.53
Placings
2 Smokin' Cod
3 Spitfire Sun
4 Offspring
Albury
3rd of 12
Date
23/May/22
Distance
1182m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
7
Weight
56.5
Margin
0.4
Flucs
3.00 - 3.50
Winning Time
1:11.42
Placings
1 Greek Tycoon
2 Warrior Jack
4 Kappy's Angel
Wagga
4th of 13
Date
05/May/22
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Soft (5)
Barrier
11
Weight
56.5
Margin
2.7
Flucs
26.00 - 31.00
Winning Time
0:58.01
Placings
1 Kimberley Secrets
2 Protostar
3 Sweet Biscuit
Wagga Riverside
4th of 5
Date
21/Apr/22
Distance
1015m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (6)
Barrier
4
Weight
0
Margin
11.5
Flucs
-
Winning Time
1:00.28
Placings
1 Kappy's Angel
2 Photo Man
3 Cellar Champ
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4. Altrove (10) 0x549 56kg
J: Brittany Button(a3.0) T: R P Wellington
|
12 11 12
|
13.00 | 2.70 | 12.20 | 2.50 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsWangaratta
9th of 9
Date
20/Jun/24
Distance
1400m
Class
BM64
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
56
Margin
5.7
Flucs
21.00 - 26.00
Winning Time
1:25.83
Placings
1 Perfect Gold
2 She's Pretty Rich
3 Impending Shadow
4 Jordy Girl
Albury
4th of 13
Date
07/Jun/24
Distance
1175m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
9
Weight
58.5
Margin
2.4
Flucs
9.00 - 9.50
Winning Time
1:10.23
Placings
1 Go Ellie Go
2 All Astern
3 Joyner
Albury
5th of 12
Date
20/May/24
Distance
900m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
57.5
Margin
6
Flucs
13.00 - 10.00
Winning Time
0:51.78
Placings
1 Rumours Abound
2 Mr Time
3 Very Shamus
4 Hurricane Thunder
Albury
10th of 11
Date
18/Feb/24
Distance
1175m
Class
BM66
SOT
Good (3)
Barrier
9
Weight
56
Margin
4.2
Flucs
10.00 - 10.00
Winning Time
1:08.78
Placings
1 Shooting For Stars
2 Subliminal
3 Doogan's Design
4 No Quarantine
Wagga
7th of 7
Date
08/Feb/24
Distance
1300m
Class
Cls 4
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
54.5
Margin
5.2
Flucs
11.00 - 7.50
Winning Time
1:15.31
Placings
1 Asgarda
2 Laurel Hill
3 Broadside Armour
4 Kappy's Angel
Albury
2nd of 9
Date
22/Jan/24
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
61
Margin
0.5
Flucs
3.90 - 4.20
Winning Time
1:24.44
Placings
1 Comanche North
3 Eamonn's Memory
4 Turoar
Kembla Grange
5th of 7
Date
03/Jan/24
Distance
1400m
Class
BM64
SOT
Heavy (9)
Barrier
1
Weight
57.5
Margin
6.5
Flucs
10.00 - 7.00
Winning Time
1:25.22
Placings
1 Zarrose
2 She's Unusual
3 Underground Music
4 Rapid Outlaw
Albury
2nd of 5
Date
09/Dec/23
Distance
1175m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
1
Weight
61
Margin
1.3
Flucs
2.50 - 2.15
Winning Time
1:10.08
Placings
1 Intense Effort
3 Magmetric
4 Bangalee Mist
Wodonga
5th of 9
Date
24/Nov/23
Distance
1100m
Class
BM64
SOT
Heavy (8)
Barrier
5
Weight
58.5
Margin
4.9
Flucs
9.50 - 11.00
Winning Time
1:07.65
Placings
1 Zoulon
2 Dalroshio
3 Teetotal
4 Nolan
Corowa
8th of 9
Date
03/Jul/23
Distance
1200m
Class
Cls 3
SOT
Soft (7)
Barrier
8
Weight
56.5
Margin
14
Flucs
3.30 - 4.20
Winning Time
1:11.44
Placings
1 Wild Irish Rover
2 Crimson Rock
3 Exalted Dennis
4 Improper
Rosehill
16th of 16
Date
17/Jun/23
Distance
1200m
Class
Cls 3
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
56
Margin
14
Flucs
51.00 - 61.00
Winning Time
1:10.02
Placings
1 Acappella Sun
2 Zaru
3 Deni Gal
4 Allgemeine
Albury
6th of 9
Date
24/Mar/23
Distance
1400m
Class
BM74
SOT
Soft (6)
Barrier
4
Weight
54.5
Margin
2.5
Flucs
11.00 - 13.00
Winning Time
1:25.41
Placings
1 Diesel
2 Fox Appeal
3 Tapa Capall
4 Communication
Corowa
1st of 7
Date
11/Mar/23
Distance
1300m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
59.5
Margin
1
Flucs
3.10 - 2.45
Winning Time
1:16.64
Placings
2 Mathrin
3 Boadelle
4 White Foot
Albury
2nd of 11
Date
25/Feb/23
Distance
1175m
Class
Cls 2
SOT
Good (4)
Barrier
11
Weight
57
Margin
2.3
Flucs
4.20 - 4.00
Winning Time
1:08.57
Placings
1 Shalook
3 Kinross
4 Rapid Ruby
Albury
1st of 5
Date
02/Feb/23
Distance
1175m
Class
Cls 1
SOT
Soft (7)
Barrier
1
Weight
57
Margin
2.8
Flucs
1.60 - 1.90
Winning Time
1:12.20
Placings
2 November Falls
3 Soul Benefit
4 Theclan
Flemington
12th of 14
Date
20/Jan/23
Distance
1000m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
55
Margin
8.5
Flucs
19.00 - 17.00
Winning Time
0:57.40
Placings
1 Smile And Wave
2 Songaa
3 Don't Hesitate
4 Pride Of Limassol
Albury
2nd of 8
Date
10/Jan/23
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
0
Margin
0.2
Flucs
-
Winning Time
0:53.03
Placings
1 The Prodigal Son
3 Matowi
4 Sparring
Gundagai
3rd of 9
Date
12/Nov/22
Distance
1180m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
8
Weight
56.5
Margin
3.3
Flucs
2.50 - 2.15
Winning Time
1:08.29
Placings
1 Greek Tycoon
2 Tequila Spirit
4 Clymene
Albury
1st of 10
Date
04/Nov/22
Distance
1175m
Class
Mdn
SOT
Heavy (10)
Barrier
5
Weight
56.5
Margin
9.5
Flucs
9.50 - 9.00
Winning Time
1:11.88
Placings
2 All So Easy
3 Lots Of Fiddees
4 Go Ellie Go
Wagga
5th of 8
Date
28/Oct/22
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Heavy (8)
Barrier
8
Weight
53
Margin
3.5
Flucs
12.00 - 21.00
Winning Time
1:00.66
Placings
1 Intense Effort
2 Jack's All Magic
3 Laurel Hill
4 Spiritual Gal
Albury
4th of 6
Date
13/May/22
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (10)
Barrier
4
Weight
0
Margin
6.8
Flucs
-
Winning Time
0:57.10
Placings
1 Incentive
2 Galaxy Force
3 Almandra
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5. Go Ellie Go (2) 210x1 55.5kg
J: Ella Mcguirk(a4.0) T: Doug Gorrel
|
5.5 6 3.9 4
|
4.40 | 1.50 | 4.90 | 1.60 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsAlbury
1st of 13
Date
07/Jun/24
Distance
1175m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
6
Weight
53.5
Margin
0.3
Flucs
31.00 - 41.00
Winning Time
1:10.23
Placings
2 All Astern
3 Joyner
4 Altrove
Albury
1st of 5
Date
20/May/24
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
0
Margin
2.5
Flucs
-
Winning Time
0:53.44
Placings
2 Kirrek
3 Boy Benno
4 French Wish
Cowra
10th of 10
Date
25/Nov/23
Distance
1700m
Class
BM50
SOT
Heavy (9)
Barrier
6
Weight
57.5
Margin
27.27
Flucs
3.30 -
Winning Time
1:52.01
Placings
1 Ready Made Doll
2 Broo Boss
3 Zounile
4 Zariz No Other
Tumut
1st of 6
Date
04/Nov/23
Distance
1600m
Class
Cls 2
SOT
Good (3)
Barrier
3
Weight
56.5
Margin
1.5
Flucs
3.00 -
Winning Time
1:36.42
Placings
2 Red Hill
3 Majestic Lilly
4 Nopain
Deniliquin
2nd of 6
Date
21/Oct/23
Distance
1400m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
55
Margin
0.8
Flucs
2.50 -
Winning Time
1:23.84
Placings
1 Outpour
3 Kia Hohe
4 Stipulator
Forbes
3rd of 9
Date
14/Oct/23
Distance
1200m
Class
BM50
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
60
Margin
0.6
Flucs
8.50 - 7.00
Winning Time
1:11.10
Placings
1 Sons Of Bourke
2 Deal Master
4 Serene Shadow
Wagga
8th of 9
Date
30/Sep/23
Distance
1200m
Class
BM50
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
61
Margin
7.3
Flucs
4.80 - 5.50
Winning Time
1:10.60
Placings
1 Deploy And Destroy
2 Monaghan's Boy
3 Benefique
4 Alan
Wagga
6th of 8
Date
16/Sep/23
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
57.5
Margin
2.9
Flucs
13.00 - 16.00
Winning Time
1:11.67
Placings
1 Supido Beauty
2 Tifosi
3 Gold Tracker
4 County Kilkenny
Wagga
5th of 9
Date
31/Aug/23
Distance
1000m
Class
Cls 1
SOT
Soft (7)
Barrier
8
Weight
55.5
Margin
2
Flucs
26.00 - 20.00
Winning Time
0:58.93
Placings
1 Insane Volt
2 Gold Tracker
3 Miller Time
4 Martha Lavinia
Wagga
2nd of 9
Date
05/Jan/23
Distance
1300m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
55
Margin
7.3
Flucs
4.60 - 5.00
Winning Time
1:16.84
Placings
1 Kappy's Angel
3 Soul Benefit
4 I Did A Thing
Corowa
2nd of 5
Date
28/Dec/22
Distance
1300m
Class
Cls 2
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
53.5
Margin
1.8
Flucs
3.60 - 2.90
Winning Time
1:16.89
Placings
1 Clever Art
3 Space Cowboy
4 Tokoyo
Corowa
6th of 10
Date
19/Dec/22
Distance
1300m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
1
Weight
55.5
Margin
3.1
Flucs
4.80 - 5.00
Winning Time
1:14.38
Placings
1 Controversial Miss
2 I Could Do Better
3 Battle Talent
4 Wynsome Maid
Wagga Riverside
1st of 12
Date
05/Dec/22
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (3)
Barrier
5
Weight
55
Margin
0.8
Flucs
7.00 - 11.00
Winning Time
1:08.89
Placings
2 October Revolution
3 Gold Tracker
4 Tokoyo
Wagga Riverside
5th of 12
Date
21/Nov/22
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
55
Margin
1.8
Flucs
26.00 - 26.00
Winning Time
1:12.43
Placings
1 Jack's All Magic
2 Laurel Hill
3 Sky Warrior
4 Rockbarton Road
Albury
4th of 10
Date
04/Nov/22
Distance
1175m
Class
Mdn
SOT
Heavy (10)
Barrier
4
Weight
56.5
Margin
12.9
Flucs
21.00 - 18.00
Winning Time
1:11.88
Placings
1 Altrove
2 All So Easy
3 Lots Of Fiddees
Wagga
5th of 9
Date
19/Oct/22
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (9)
Barrier
5
Weight
0
Margin
2.4
Flucs
-
Winning Time
1:00.90
Placings
1 Overrun
2 Lunar Shoes
3 Laurel Hill
4 Theo's Choice
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6. Coopella (9) x5x07 55kg
J: Bradley Vale T: Peter Kirby
|
91 101 91 101
|
151 | 18.00 | 156.7 | 15.80 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsMudgee
7th of 7
Date
15/Jun/24
Distance
1000m
Class
Open
SOT
Heavy (9)
Barrier
3
Weight
70.5
Margin
6.1
Flucs
7.00 -
Winning Time
1:03.63
Placings
1 Joanneski
2 Dragoneight
3 Never Never Land
4 Super Hot
Wagga
10th of 12
Date
31/May/24
Distance
1000m
Class
BM58
SOT
Heavy (9)
Barrier
10
Weight
56.5
Margin
11.3
Flucs
101.00 - 26.00
Winning Time
0:59.73
Placings
1 Spinosaurus
2 Hulm
3 Pretty Vegas
4 Katie Express
Coonabarabran
5th of 11
Date
22/Jul/23
Distance
900m
Class
Cls 3
SOT
Soft (5)
Barrier
1
Weight
57
Margin
3.6
Flucs
4.80 - 4.80
Winning Time
0:51.91
Placings
1 Bring The Rabble
2 Super Hot
3 Casan Geal
4 Dancelittlesister
Orange
6th of 11
Date
27/Feb/23
Distance
1290m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
59
Margin
4.7
Flucs
8.50 - 7.00
Winning Time
1:17.47
Placings
1 River Rocket
2 Packer
3 Billiethefillie
4 Mystic Flame
Dubbo
7th of 7
Date
13/Feb/23
Distance
1112m
Class
BM66
SOT
Soft (5)
Barrier
7
Weight
57.5
Margin
6.1
Flucs
5.00 - 3.80
Winning Time
1:02.02
Placings
1 Transplant
2 Foxstorm
3 Shooting Zaa
4 Tells Tails
Dubbo
2nd of 7
Date
30/Jan/23
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (7)
Barrier
3
Weight
0
Margin
0.2
Flucs
-
Winning Time
0:59.86
Placings
1 Urus
3 Dysnomia
4 She'Ll Just Win
Dubbo
8th of 10
Date
12/Oct/22
Distance
1600m
Class
Cls 3
SOT
Soft (7)
Barrier
6
Weight
57
Margin
6.4
Flucs
2.50 - 2.70
Winning Time
1:36.24
Placings
1 Deel Street
2 Mr Severino
3 Golden Eclipse
4 Lord Of The Turf
Dubbo
2nd of 11
Date
11/Sep/22
Distance
1600m
Class
Cls 3
SOT
Heavy (9)
Barrier
11
Weight
57.5
Margin
4
Flucs
9.50 - 8.00
Winning Time
1:38.13
Placings
1 Deel Street
3 Osman
4 Smooth Esprit
Dubbo
2nd of 5
Date
28/Aug/22
Distance
1620m
Class
Cls 3
SOT
Soft (5)
Barrier
2
Weight
57
Margin
2
Flucs
4.80 - 3.40
Winning Time
1:38.26
Placings
1 Osman
3 Toostar
4 Lucky Banner
Cowra
1st of 8
Date
14/Aug/22
Distance
1375m
Class
BM58
SOT
Heavy (10)
Barrier
2
Weight
59.5
Margin
0.1
Flucs
6.00 - 3.40
Winning Time
1:30.97
Placings
2 Planet Ex
3 Deshawn
4 Young Heart
Forbes
5th of 12
Date
31/Jul/22
Distance
1100m
Class
Cls 2
SOT
Soft (5)
Barrier
2
Weight
56
Margin
4
Flucs
10.00 - 8.50
Winning Time
1:04.64
Placings
1 Extravagent Lad
2 Hauteur
3 King Charming
Dubbo
3rd of 9
Date
15/Jul/22
Distance
1115m
Class
BM58
SOT
Soft (6)
Barrier
8
Weight
57
Margin
3.8
Flucs
3.60 - 2.10
Winning Time
1:04.56
Placings
1 All Formidable
2 Eliseo
4 Sons Of Bourke
Dubbo
5th of 8
Date
27/Jun/22
Distance
860m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (5)
Barrier
5
Weight
0
Margin
1.5
Flucs
-
Winning Time
0:51.32
Placings
1 Smooth Esprit
2 Silver Scissors
3 Vital Verse
Parkes
1st of 11
Date
22/Jan/22
Distance
1000m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
58
Margin
0.2
Flucs
2.00 - 1.55
Winning Time
0:58.14
Placings
2 Jesta Diva
3 Call Me Trinity
4 Magic Smile
Wellington
2nd of 14
Date
14/Jan/22
Distance
1100m
Class
Cls 2
SOT
Soft (5)
Barrier
2
Weight
53
Margin
2.5
Flucs
4.60 - 4.40
Winning Time
1:04.38
Placings
1 Billabong Isle
3 Cheptegei
4 Tiger King
Dubbo
1st of 14
Date
18/Dec/21
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
55.5
Margin
0.4
Flucs
4.00 - 3.90
Winning Time
0:57.92
Placings
2 Obey
3 Trojan
4 Eightsides
Dubbo
1st of 8
Date
14/Nov/21
Distance
860m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (6)
Barrier
1
Weight
0
Margin
0.5
Flucs
-
Winning Time
0:51.60
Placings
2 Tropic Sands
3 Rebel Lilly
4 Thalaba
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7. Gobbo's Mate (11) 01079 55kg
J: Richard Bensley T: R D Purcell
|
51 61 51 61
|
81 | 11.00 | 67 | 9.90 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsNarrandera
9th of 12
Date
15/Jun/24
Distance
1200m
Class
BM50
SOT
Soft (6)
Barrier
1
Weight
62
Margin
5.8
Flucs
14.00 - 9.50
Winning Time
1:11.17
Placings
1 Smart Poppy
2 Mother Joy
3 Red Paree
4 Yael's Delight
Wagga
7th of 8
Date
31/May/24
Distance
1200m
Class
Cls 2
SOT
Heavy (9)
Barrier
1
Weight
55
Margin
5.4
Flucs
61.00 - 91.00
Winning Time
1:13.86
Placings
1 Letme Entertainyou
2 Stupendo
3 Chop The Ice
4 Box Of Crackers
Benalla
11th of 11
Date
07/May/24
Distance
1206m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
11
Weight
57.5
Margin
10.5
Flucs
31.00 - 26.00
Winning Time
1:11.04
Placings
1 Heroic Chief
2 Swift Hit
3 The Longest Yard
4 Bromeo
Leeton
1st of 12
Date
20/Apr/24
Distance
1150m
Class
BM50
SOT
Good (3)
Barrier
2
Weight
61
Margin
0.5
Flucs
6.00 -
Winning Time
1:07.82
Placings
2 Miss Beautiful
3 Thrill Ofthe Fight
4 Roc The Wolf
Wagga
10th of 14
Date
28/Mar/24
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
55.5
Margin
6.3
Flucs
151.00 - 61.00
Winning Time
1:11.31
Placings
1 Chasing A Quid
2 Amen Brother
3 Lyrical Beauty
4 Sass 'N' Cheek
Berrigan
3rd of 11
Date
16/Mar/24
Distance
1200m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
58.5
Margin
5.2
Flucs
5.50 -
Winning Time
1:09.83
Placings
1 News At Five
2 Wagunda
4 Berkinson
Carrathool
4th of 8
Date
02/Mar/24
Distance
1000m
Class
Cls 1
SOT
Good (0)
Barrier
7
Weight
60
Margin
7.1
Flucs
2.10 -
Winning Time
0:59.09
Placings
1 Zoulane
2 Malabar Queen
3 Soul Benefit
Albury
5th of 6
Date
01/Feb/24
Distance
1175m
Class
Cls 4
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
55
Margin
6.8
Flucs
61.00 - 41.00
Winning Time
1:09.63
Placings
1 Dupride Star
2 Baledon
3 No Quarantine
4 Super Sunny Seeya
Wagga
9th of 12
Date
16/Jan/24
Distance
1300m
Class
Cls 1
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
58
Margin
7.49
Flucs
6.50 - 5.50
Winning Time
1:18.56
Placings
1 Kenichi
2 Single Beat
3 Luscious
4 White Foot
Wagga
6th of 9
Date
05/Jan/24
Distance
1300m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
58
Margin
6.21
Flucs
19.00 - 18.00
Winning Time
1:16.76
Placings
1 Bold Triumph
2 Southern Fire
3 Dublin
4 Amen Brother
Albury
3rd of 12
Date
16/Dec/23
Distance
1175m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
59
Margin
2.6
Flucs
17.00 - 17.00
Winning Time
1:09.59
Placings
1 Indian Soldier
2 Dublin
4 White Foot
Corowa
1st of 7
Date
05/Dec/23
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
59
Margin
0.5
Flucs
2.70 - 3.70
Winning Time
0:57.19
Placings
2 Soo Kiss Me
3 Katie Express
4 Smart As Grace
Albury
1st of 8
Date
28/Nov/23
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (6)
Barrier
3
Weight
0
Margin
0.2
Flucs
-
Winning Time
0:53.67
Placings
2 Puzzler
3 Reward With A Rose
4 Chasing Quivers
Albury
9th of 10
Date
12/May/23
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Soft (7)
Barrier
2
Weight
59
Margin
19.1
Flucs
7.50 - 5.00
Winning Time
1:27.27
Placings
1 Kockibitoo
2 Hazel's Choice
3 Express Cash
4 Peniche
Gundagai
11th of 11
Date
16/Apr/23
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Heavy (10)
Barrier
9
Weight
59
Margin
14.4
Flucs
4.60 - 4.00
Winning Time
1:29.08
Placings
1 Hurricane Coni
2 May I Dance
3 Reward In Time
4 Gypsy King
Wagga
2nd of 14
Date
02/Apr/23
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Soft (5)
Barrier
2
Weight
57.5
Margin
0.1
Flucs
3.10 - 4.40
Winning Time
1:18.87
Placings
1 Persian Dancer
3 Kockibitoo
4 Too Sharp
Swan Hill
4th of 14
Date
19/Mar/23
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
59.5
Margin
3
Flucs
18.00 - 18.00
Winning Time
1:12.42
Placings
1 Surfy Pete
2 Clinqstar
3 Capre Omnia
Wagga
5th of 9
Date
06/Mar/23
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
59
Margin
4
Flucs
4.00 - 5.50
Winning Time
0:58.69
Placings
1 Fighting Zed
2 Falreine
3 Oneofthetwelve
4 Shelly's Ace
Bendigo
6th of 12
Date
02/Oct/22
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
1
Weight
59.5
Margin
5.6
Flucs
13.00 - 12.00
Winning Time
1:18.06
Placings
1 He'Ll Rip
2 Sonofthebeast
3 Tenace
4 Bencouver
Narrandera
2nd of 6
Date
14/Sep/22
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
5
Weight
60.5
Margin
0.1
Flucs
2.70 - 3.30
Winning Time
1:26.88
Placings
1 I Am Richenuff
3 Peniche
4 Express Cash
Wodonga
6th of 12
Date
05/Sep/22
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Soft (7)
Barrier
10
Weight
59.5
Margin
7.1
Flucs
17.00 - 10.00
Winning Time
1:26.65
Placings
1 Diamond Model
2 Grisbi's Pal
3 Wannabeapoodle
Wagga
6th of 11
Date
25/Aug/22
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Heavy (9)
Barrier
4
Weight
59
Margin
3.2
Flucs
4.80 - 3.30
Winning Time
1:16.12
Placings
1 Lockup The Kittens
2 Grand Sassy
3 Starspangled Texan
Echuca
2nd of 12
Date
29/Jul/22
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Soft (7)
Barrier
3
Weight
59.5
Margin
0.1
Flucs
14.00 - 7.50
Winning Time
1:14.16
Placings
1 Hoff To Sea
3 Breadcrumbs
4 Elbereth
Albury
7th of 14
Date
12/Jul/22
Distance
1175m
Class
Mdn
SOT
Heavy (8)
Barrier
10
Weight
59
Margin
6.1
Flucs
3.20 - 3.90
Winning Time
1:12.65
Placings
1 Salute Again
2 My Brother Bob
3 Marwari
Corowa
2nd of 9
Date
27/Jun/22
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Heavy (8)
Barrier
7
Weight
60.5
Margin
0.5
Flucs
9.50 - 4.60
Winning Time
0:58.17
Placings
1 Pretty Panda
3 Rycam Lad
4 Hold Fast To Love
Wagga
8th of 14
Date
18/Jan/22
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
57.5
Margin
2.3
Flucs
11.00 - 4.40
Winning Time
1:18.07
Placings
1 Dunvegan
2 Cranberry King
3 Bon Hombre
Corowa
2nd of 12
Date
28/Dec/21
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
57.5
Margin
0.8
Flucs
8.00 - 7.50
Winning Time
1:10.15
Placings
1 Rivaldo
3 Carrick Bend
4 Like A Tiger Cod
Corowa
2nd of 11
Date
16/Dec/21
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
54.5
Margin
1.3
Flucs
81.00 - 51.00
Winning Time
0:57.47
Placings
1 More To See
3 Doogan's Storm
4 Rubiland
Wagga Riverside
7th of 9
Date
22/Nov/21
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
0
Margin
9.4
Flucs
-
Winning Time
1:00.38
Placings
1 Cattledog Cod
2 Let's Get Animal
3 Carrington Falls
Benalla
6th of 8
Date
08/Nov/21
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
0
Margin
10.6
Flucs
-
Winning Time
0:00.00
Placings
1 Lord Domino
2 Master Sun
3 Flying Sultan
Leeton
3rd of 4
Date
17/Apr/21
Distance
1050m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (3)
Barrier
1
Weight
0
Margin
7.0
Flucs
-
Winning Time
1:03.36
Placings
1 Swizeler
2 Wee Juggler
4 Little Miss Jones
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8. Mother Joy (5) 35662 55kg
J: Jake Duffy T: G D'altorio
|
26 31 26
|
26 | 4.40 | 32.6 | 4.00 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsNarrandera
2nd of 12
Date
15/Jun/24
Distance
1200m
Class
BM50
SOT
Soft (6)
Barrier
2
Weight
58
Margin
0.8
Flucs
31.00 - 31.00
Winning Time
1:11.17
Placings
1 Smart Poppy
3 Red Paree
4 Yael's Delight
Leeton
6th of 10
Date
20/Apr/24
Distance
1050m
Class
Cls 2
SOT
Good (3)
Barrier
5
Weight
55
Margin
8.6
Flucs
17.00 -
Winning Time
0:59.80
Placings
1 Irish Consort
2 Zoulane
3 Mr Time
4 Red Paree
Tullibigeal
6th of 7
Date
23/Mar/24
Distance
1200m
Class
Open
SOT
Good (3)
Barrier
3
Weight
65
Margin
4.2
Flucs
11.00 -
Winning Time
1:11.68
Placings
1 Individualist
2 Unspoken Star
3 Bonhomie
4 Bush Warrior
Ardlethan
5th of 5
Date
16/Mar/24
Distance
1200m
Class
Open
SOT
Good (0)
Barrier
4
Weight
67
Margin
8.5
Flucs
4.00 -
Winning Time
1:11.19
Placings
1 Pahang
2 Mystic Flame
3 Merdeka
4 Keys To Love
Carrathool
3rd of 9
Date
02/Mar/24
Distance
1000m
Class
BM50
SOT
Good (0)
Barrier
1
Weight
60
Margin
1.6
Flucs
12.00 -
Winning Time
0:59.67
Placings
1 Miss Brondolino
2 Mr Brown Fox
4 Mr Pointer
Wagga
14th of 14
Date
23/Oct/23
Distance
1000m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
5
Weight
57
Margin
11.56
Flucs
41.00 - 41.00
Winning Time
0:57.00
Placings
1 Oh No Mikki
2 Danceenuff
3 Scoffa
4 Fileeta
Wagga
10th of 11
Date
14/Oct/23
Distance
1200m
Class
Cls 2
SOT
Good (4)
Barrier
11
Weight
55
Margin
8.96
Flucs
101.00 - 81.00
Winning Time
1:09.91
Placings
1 Love Shuck
2 Allaboutroy
3 Mosgold
4 Asgarda
Tuncurry
6th of 11
Date
11/Aug/23
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
2
Weight
59
Margin
5.1
Flucs
12.00 - 9.50
Winning Time
1:10.80
Placings
1 Vilified
2 Don't Forget Dad
3 Duble Memory
4 Crowie's Shout
Ballina
8th of 11
Date
27/Jul/23
Distance
1260m
Class
BM58
SOT
Soft (7)
Barrier
9
Weight
59.5
Margin
3.8
Flucs
7.50 - 5.00
Winning Time
1:17.00
Placings
1 No Quarantine
2 Burdekin
3 Spiele
4 Peak Road
Ballina
5th of 7
Date
12/Jun/23
Distance
1000m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
3
Weight
58
Margin
5.5
Flucs
6.00 - 4.40
Winning Time
0:57.72
Placings
1 Uno Moon
2 Wedding Tent
3 Seneca Falls
4 Chickerartie
Port Macquarie
3rd of 8
Date
19/May/23
Distance
1008m
Class
Cls 2
SOT
Soft (5)
Barrier
5
Weight
57
Margin
0.7
Flucs
17.00 - 8.00
Winning Time
0:59.57
Placings
1 Toomuchinformation
2 October Revolution
4 Better Judgement
Coffs Harbour
1st of 9
Date
05/May/23
Distance
808m
Class
Cls 1
SOT
Soft (7)
Barrier
8
Weight
56.5
Margin
0.3
Flucs
13.00 - 21.00
Winning Time
0:47.75
Placings
2 Tupelov
3 Rocky Ride
4 Maroon Magic
Coffs Harbour
10th of 12
Date
29/Dec/22
Distance
1010m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
11
Weight
56
Margin
6.9
Flucs
16.00 - 16.00
Winning Time
0:58.44
Placings
1 Allay
2 Panuara Boy
3 Kiani
4 Swift Charm
Coffs Harbour
2nd of 7
Date
10/Dec/22
Distance
1010m
Class
BM50
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
60.5
Margin
1.3
Flucs
4.20 - 4.40
Winning Time
0:59.94
Placings
1 Midweek Hussler
3 Devine Factor
4 Salt And Pepper
Grafton
5th of 14
Date
27/Nov/22
Distance
1100m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
55.5
Margin
3
Flucs
17.00 - 26.00
Winning Time
1:03.55
Placings
1 Silver Canvas
2 Noble Missile
3 Koondeeman
4 No Retreat
Muswellbrook
6th of 12
Date
05/Jun/22
Distance
900m
Class
Open
SOT
Heavy (9)
Barrier
1
Weight
58
Margin
7.8
Flucs
8.00 - 6.50
Winning Time
0:52.68
Placings
1 Luna Volanti
2 She's A Bad Girl
3 Everyone's A Star
Grafton
1st of 9
Date
23/Jan/22
Distance
1000m
Class
Open
SOT
Soft (5)
Barrier
7
Weight
56
Margin
0.8
Flucs
7.00 - 5.00
Winning Time
0:57.10
Placings
2 Calamity Fox
3 Durnstein
4 Miss Mazerati
Tuncurry
3rd of 11
Date
15/Jan/22
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
55
Margin
1.7
Flucs
31.00 - 41.00
Winning Time
0:58.48
Placings
1 Girls Get Paid
2 Annulus
4 Dreamawin
Coffs Harbour
6th of 8
Date
30/Dec/21
Distance
810m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (10)
Barrier
2
Weight
0
Margin
6.9
Flucs
-
Winning Time
0:49.97
Placings
1 Sneak Leveque
2 Really Motivated
3 Olakau'Atu
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9. Credere (3) 00500 55kg
J: Simon Miller T: R D Purcell
|
101
|
151 | 18.00 | 194.2 | 21.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsNarrandera
11th of 12
Date
15/Jun/24
Distance
1400m
Class
BM50
SOT
Soft (6)
Barrier
9
Weight
58.5
Margin
10.3
Flucs
101.00 - 101.00
Winning Time
1:24.73
Placings
1 New Jersey
2 Wagunda
3 Mystic Flame
4 Foxy Gal
Albury
12th of 13
Date
10/May/24
Distance
1000m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
11
Weight
55
Margin
8.6
Flucs
101.00 - 151.00
Winning Time
0:58.10
Placings
1 Champagne Sharon
2 Monsoon Reins
3 Wanaloan
4 Smuggler's Angel
Leeton
5th of 10
Date
20/Apr/24
Distance
1050m
Class
Cls 2
SOT
Good (3)
Barrier
2
Weight
56.5
Margin
8.4
Flucs
13.00 -
Winning Time
0:59.80
Placings
1 Irish Consort
2 Zoulane
3 Mr Time
4 Red Paree
Albury
12th of 12
Date
18/Feb/24
Distance
1175m
Class
Cls 2
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
55
Margin
17.2
Flucs
151.00 - 151.00
Winning Time
1:08.84
Placings
1 Jordy Girl
2 Positive Smile
3 Communication
4 Yam
Albury
11th of 11
Date
01/Feb/24
Distance
1000m
Class
Cls 2
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
55
Margin
8.2
Flucs
101.00 - 101.00
Winning Time
0:58.34
Placings
1 Canny Hell
2 Ruckman
3 Zuurberg
4 Jukebox Flyer
Jerilderie
1st of 10
Date
23/Sep/23
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Good (3)
Barrier
5
Weight
59
Margin
0.1
Flucs
5.00 -
Winning Time
0:57.46
Placings
2 Hi Poppy
3 Killawarra Lass
4 Marantelli Miss
Wagga
5th of 10
Date
16/Sep/23
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
0
Margin
4.5
Flucs
-
Winning Time
0:58.74
Placings
1 Tinge Of Ginge
2 Swift Enuff
3 Miss Elsie May
4 Mescaminto
Corowa
5th of 8
Date
16/Aug/23
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (6)
Barrier
5
Weight
0
Margin
2.9
Flucs
-
Winning Time
0:55.15
Placings
1 Lottwon
2 Fleet Destination
3 Lunar Sister
4 Little Basheba
Albury
8th of 8
Date
25/Feb/23
Distance
1175m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
58.5
Margin
11.3
Flucs
51.00 - 31.00
Winning Time
1:09.36
Placings
1 Magmetric
2 Nutbush Ambush
3 Bobotov
4 Kirrek
Wagga
7th of 8
Date
17/Feb/23
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (3)
Barrier
2
Weight
0
Margin
8.6
Flucs
-
Winning Time
0:58.60
Placings
1 Magmetric
2 Wagunda
3 Kockibitoo
4 Cliff House
Wagga
32nd of 5
Date
01/Feb/23
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (6)
Barrier
5
Weight
0
Margin
0
Flucs
-
Winning Time
1:01.02
Placings
1 Swift Enuff
2 Bloomin' Ready
2 Oke Moon
4 Mayfair Hotel
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10. Chipstar (1) 7x402 55kg
J: Coriah Keatings(a1.5) T: Scott Jamieson
|
26 21
|
21 | 4.00 | 22.5 | 3.90 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsCanberra Acton
2nd of 12
Date
14/Jun/24
Distance
1206m
Class
BM50
SOT
Synthetic (0)
Barrier
8
Weight
55.5
Margin
1.3
Flucs
21.00 - 19.00
Winning Time
1:12.10
Placings
1 Papaver Miner
3 Monomakh
4 Super View
Albury
13th of 13
Date
10/May/24
Distance
1500m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
12
Weight
55
Margin
12.8
Flucs
21.00 - 26.00
Winning Time
1:29.77
Placings
1 Keith
2 Tizso Fab
3 Outlaw Ned
4 Char
Canberra
4th of 10
Date
19/Apr/24
Distance
1200m
Class
BM50
SOT
Soft (5)
Barrier
8
Weight
58
Margin
2.6
Flucs
14.00 - 11.00
Winning Time
1:10.50
Placings
1 Papaver Miner
2 Super Riff
3 Don't Thinkaboutit
Queanbeyan
7th of 9
Date
06/Jan/24
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
8
Weight
55
Margin
10.31
Flucs
26.00 - 21.00
Winning Time
1:35.03
Placings
1 Pink Panther
2 Final Showdown
3 Ivira
4 Arancione
Wagga Riverside
11th of 11
Date
22/Dec/23
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
56
Margin
13.46
Flucs
41.00 - 21.00
Winning Time
1:09.07
Placings
1 Magmetric
2 Cartography
3 Gold Tracker
4 Hallowed Star
Queanbeyan
7th of 8
Date
04/Dec/23
Distance
1460m
Class
BM58
SOT
Heavy (8)
Barrier
4
Weight
56
Margin
9.25
Flucs
4.40 - 4.00
Winning Time
1:29.57
Placings
1 Zariz No Water
2 Inland Retreat
3 Diamond Flyer
4 Onsettling Down
Queanbeyan
1st of 8
Date
13/Nov/23
Distance
1460m
Class
BM50
SOT
Soft (6)
Barrier
1
Weight
57.5
Margin
2
Flucs
21.00 - 21.00
Winning Time
1:26.09
Placings
2 Keith
3 Tyrol
4 Albanian Eagle
Harden
1st of 5
Date
28/Oct/23
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Firm (2)
Barrier
1
Weight
67
Margin
0.8
Flucs
2.40 -
Winning Time
1:18.53
Placings
2 Lake Hume
3 Westbrook
4 Rain Don
Moruya
8th of 10
Date
19/Oct/23
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
59
Margin
5.1
Flucs
81.00 - 61.00
Winning Time
1:11.54
Placings
1 Artist
2 Comb Over Con
3 Laguna Seca
4 Big Opinion
Albury
5th of 10
Date
07/Oct/23
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Heavy (9)
Barrier
2
Weight
57
Margin
7.8
Flucs
15.00 - 13.00
Winning Time
1:24.52
Placings
1 Little Basheba
2 Mayfair Hotel
3 Astern Torch
4 Allied Forces
Lockhart
2nd of 6
Date
29/Sep/23
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Firm (2)
Barrier
4
Weight
67
Margin
1.5
Flucs
2.05 -
Winning Time
1:11.04
Placings
1 Westminster Abbe
3 Kaliska
4 Wicklow Way
Wagga
9th of 10
Date
24/Jul/23
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Heavy (8)
Barrier
10
Weight
59
Margin
4.9
Flucs
51.00 - 51.00
Winning Time
1:12.45
Placings
1 Factoring Profit
2 Orton Park
3 Brave Image
4 Miss Givings
Wagga
6th of 12
Date
15/Jul/23
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Heavy (10)
Barrier
3
Weight
59
Margin
4.3
Flucs
21.00 - 21.00
Winning Time
1:14.50
Placings
1 Winchester Rifle
2 No Dixie
3 Cellar Champ
4 Felix Pereon
Corowa
7th of 8
Date
03/Jul/23
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Soft (7)
Barrier
8
Weight
59
Margin
8
Flucs
11.00 - 9.50
Winning Time
0:59.59
Placings
1 Bridie's Luck
2 Sharp Noise
3 Cellar Champ
4 Dubai Oak
Wagga
5th of 7
Date
01/Feb/23
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (6)
Barrier
5
Weight
0
Margin
2.6
Flucs
-
Winning Time
0:59.50
Placings
1 Nutbush Ambush
2 Red Diamond
3 Kratos
4 Underpants
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11. Cracking Dawn (6) 60050 55kg
J: Jessica Booth(a3.0) T: Martin Stein
|
101
|
151 | 18.00 | 131.3 | 17.40 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsAlbury
10th of 11
Date
24/Jun/24
Distance
1175m
Class
BM58
SOT
Soft (6)
Barrier
6
Weight
55
Margin
9.6
Flucs
101.00 - 101.00
Winning Time
1:10.73
Placings
1 Magmetric
2 All Astern
3 Little Basheba
4 Diamond Carat
Wagga Riverside
5th of 11
Date
25/May/24
Distance
1800m
Class
BM50
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
53
Margin
5.9
Flucs
13.00 - 12.00
Winning Time
1:50.36
Placings
1 Mayfair Hotel
2 Jayzeal
3 Danish Hussar
4 Zariz No Other
Wangaratta
11th of 13
Date
16/May/24
Distance
2000m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
11
Weight
54
Margin
10.3
Flucs
101.00 - 61.00
Winning Time
2:04.74
Placings
1 Privileged Son
2 Easy Road
3 Lukan
4 Fifi Blue
Albury
10th of 13
Date
10/May/24
Distance
1500m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
55
Margin
6
Flucs
61.00 - 31.00
Winning Time
1:29.77
Placings
1 Keith
2 Tizso Fab
3 Outlaw Ned
4 Char
Wagga
6th of 8
Date
21/Apr/24
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
55
Margin
6
Flucs
20.00 - 19.00
Winning Time
1:36.69
Placings
1 Capital Express
2 Keith
3 My Blue Jeans
4 Chaotic Beauty
Albury
3rd of 12
Date
15/Apr/24
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
55
Margin
0.5
Flucs
101.00 - 101.00
Winning Time
1:36.92
Placings
1 County Kilkenny
2 Keith
4 Okra
Tocumwal
6th of 12
Date
30/Mar/24
Distance
1600m
Class
BM50
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
54
Margin
7.4
Flucs
8.00 -
Winning Time
1:35.90
Placings
1 Limbering
2 Media Chick
3 Okra
4 Keith
Albury
9th of 9
Date
22/Mar/24
Distance
2400m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
53
Margin
12.7
Flucs
61.00 - 61.00
Winning Time
2:32.67
Placings
1 Vaguer
2 Fifi Blue
3 Written Advice
4 Foxtrot Bravo
Wagga
6th of 8
Date
14/Mar/24
Distance
2000m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
53
Margin
6.3
Flucs
61.00 - 41.00
Winning Time
2:03.93
Placings
1 Testing The Cugat
2 Princess Nefertiti
3 Duchy Of Cornwall
4 Brungle Creek
Wagga
8th of 8
Date
25/Feb/24
Distance
1800m
Class
BM74
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
55
Margin
8.8
Flucs
101.00 - 51.00
Winning Time
1:51.98
Placings
1 Lumber Dream
2 Oceans Of Stanima
3 Indian Soldier
4 Unique Prince
Albury
8th of 10
Date
18/Feb/24
Distance
2000m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
10
Weight
53
Margin
6.2
Flucs
16.00 - 18.00
Winning Time
2:03.84
Placings
1 Princess Nefertiti
2 Written Advice
3 Kockibitoo
4 Dancing In The Sky
Wodonga
4th of 7
Date
08/Feb/24
Distance
2050m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
3
Weight
54
Margin
3.3
Flucs
12.00 - 7.50
Winning Time
2:06.70
Placings
1 Brungle Creek
2 Fifi Blue
3 Ashau Valley
Wagga
2nd of 8
Date
26/Jan/24
Distance
2000m
Class
BM74
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
53
Margin
1
Flucs
31.00 - 26.00
Winning Time
2:05.07
Placings
1 Unique Prince
3 Agrimony
4 Easy Road
Albury
3rd of 9
Date
22/Jan/24
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
55
Margin
2.6
Flucs
15.00 - 16.00
Winning Time
1:36.96
Placings
1 Daly Heads
2 Keith
4 Sorry Sunshine
Wodonga
9th of 10
Date
14/Jan/24
Distance
2050m
Class
RST58
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
54
Margin
6.6
Flucs
17.00 - 14.00
Winning Time
2:05.02
Placings
1 Missed Victory
2 Rhonda Vous
3 Dionisio
4 Chestnut Thunder
Wagga
8th of 10
Date
05/Jan/24
Distance
1800m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
10
Weight
55
Margin
9.55
Flucs
41.00 - 26.00
Winning Time
1:50.41
Placings
1 Abseiler
2 Mischinka
3 Lonhro Lily
4 Chaotic Beauty
Wagga Riverside
5th of 10
Date
22/Dec/23
Distance
1800m
Class
BM66
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
55
Margin
6.03
Flucs
71.00 - 91.00
Winning Time
1:47.02
Placings
1 Lumber Dream
2 Abseiler
3 Duchy Of Cornwall
4 Military Manoeuver
Albury
6th of 8
Date
16/Dec/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
55
Margin
6.13
Flucs
31.00 - 26.00
Winning Time
1:36.87
Placings
1 Char
2 Bia Tinne
3 Daly Heads
4 Dark Legacy
Corowa
6th of 9
Date
05/Dec/23
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
55
Margin
4.77
Flucs
21.00 - 21.00
Winning Time
1:21.91
Placings
1 Persian Dancer
2 Just Like Liam
3 Blazing Zone
4 Diamond Carat
Gundagai
9th of 11
Date
18/Nov/23
Distance
1180m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
55
Margin
3.81
Flucs
51.00 - 31.00
Winning Time
1:08.90
Placings
1 All Astern
2 Champions League
3 Annual
4 Sunshine Reggae
Albury
4th of 8
Date
10/Nov/23
Distance
900m
Class
BM58
SOT
Soft (7)
Barrier
6
Weight
55
Margin
3.32
Flucs
41.00 - 21.00
Winning Time
0:52.75
Placings
1 Mooshaka
2 Agent Moon
3 Mr Brown Fox
Berrigan
11th of 11
Date
26/Aug/23
Distance
1600m
Class
BM50
SOT
Soft (7)
Barrier
10
Weight
58.5
Margin
18.4
Flucs
4.00 -
Winning Time
1:38.17
Placings
1 Garros
2 Flying Gem
3 Georgian Court
4 Warrior Xena
Wodonga
3rd of 10
Date
06/Aug/23
Distance
2050m
Class
RST58
SOT
Heavy (10)
Barrier
10
Weight
54
Margin
2.9
Flucs
4.80 - 7.50
Winning Time
2:14.82
Placings
1 Garros
2 Think More
4 Northern Tahnee
Corowa
3rd of 8
Date
31/Jul/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Soft (7)
Barrier
8
Weight
55
Margin
3.1
Flucs
13.00 - 10.00
Winning Time
1:39.16
Placings
1 Dancing In The Sky
2 Nic's Hero
4 Let's Get Animal
Narrandera
2nd of 6
Date
16/Jul/23
Distance
2100m
Class
BM66
SOT
Soft (5)
Barrier
5
Weight
55
Margin
0.1
Flucs
26.00 - 21.00
Winning Time
2:10.90
Placings
1 Eva's Deel
3 Classy Joe
4 Foodie King
Pakenham Synthetic
7th of 9
Date
09/Jul/23
Distance
2200m
Class
RST58
SOT
Synthetic (0)
Barrier
4
Weight
54
Margin
7.2
Flucs
21.00 - 13.00
Winning Time
2:21.40
Placings
1 State Squad
2 Little Brother
3 Romanesco Fresco
4 Luna One
Ballarat Synthetic
2nd of 7
Date
24/Jun/23
Distance
2100m
Class
RST58
SOT
Synthetic (0)
Barrier
6
Weight
54
Margin
1.3
Flucs
16.00 - 9.50
Winning Time
2:12.58
Placings
1 Galierro
3 Kimmy Be Cool
4 Iffland
Wagga
5th of 12
Date
13/Jun/23
Distance
2000m
Class
BM66
SOT
Heavy (10)
Barrier
5
Weight
55
Margin
5.2
Flucs
61.00 - 61.00
Winning Time
2:09.50
Placings
1 Would Be King
2 Pachino
3 Sleigh's Belle
4 Region Time
Wodonga
5th of 11
Date
27/May/23
Distance
1590m
Class
RST58
SOT
Soft (7)
Barrier
2
Weight
54
Margin
3.2
Flucs
26.00 - 26.00
Winning Time
1:40.44
Placings
1 Siasha Jewel
2 Blazing Engine
3 Galierro
4 Gateaux
Young
5th of 6
Date
20/May/23
Distance
1600m
Class
BM74
SOT
Soft (5)
Barrier
2
Weight
53
Margin
6
Flucs
6.50 -
Winning Time
1:39.36
Placings
1 California August
2 Thistledo
3 Ferlaxing
4 Bonvalante
Albury
7th of 11
Date
12/May/23
Distance
1500m
Class
BM58
SOT
Soft (7)
Barrier
7
Weight
55
Margin
3.5
Flucs
51.00 - 31.00
Winning Time
1:34.47
Placings
1 Blazing Engine
2 Magic Merv
3 Rapid Ruby
4 Final Man
Albury
6th of 13
Date
28/Apr/23
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Soft (7)
Barrier
8
Weight
55
Margin
5.4
Flucs
61.00 - 41.00
Winning Time
1:27.11
Placings
1 Mr Metrics
2 Blazing Zone
3 Nautico
4 Still In Fashion
Leeton
2nd of 7
Date
22/Apr/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
55
Margin
0.2
Flucs
8.00 -
Winning Time
1:36.09
Placings
1 Garros
3 Vanburg
4 Would Be King
Albury
10th of 11
Date
23/Mar/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Soft (6)
Barrier
10
Weight
55
Margin
25.1
Flucs
26.00 - 26.00
Winning Time
1:38.17
Placings
1 Viking Power
2 Loose Love
3 Gottaluvtrucks
4 Albert's Melody
Corowa
4th of 5
Date
11/Mar/23
Distance
1600m
Class
Cls 2
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
55
Margin
3.6
Flucs
17.00 - 16.00
Winning Time
1:36.06
Placings
1 Frank The Yank
2 Snap Book
3 Honour The Legend
Berrigan
8th of 13
Date
04/Mar/23
Distance
1400m
Class
BM60
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
55
Margin
4.8
Flucs
10.00 -
Winning Time
1:22.83
Placings
1 Legal Zou
2 Lightning Rider
3 Eamonn's Memory
4 Bezazzalled
Wodonga
8th of 11
Date
17/Feb/23
Distance
1100m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
52.5
Margin
3
Flucs
26.00 - 21.00
Winning Time
1:05.85
Placings
1 Star Of Mattner
2 Miss Shadowlake
3 Galbalan
4 My Boy Nick
Benalla
2nd of 7
Date
17/Dec/22
Distance
2040m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
1
Weight
53
Margin
2
Flucs
11.00 - 10.00
Winning Time
2:07.94
Placings
1 Pachino
3 Eamonn's Memory
4 Kimmy Be Cool
Albury
3rd of 7
Date
10/Dec/22
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
55
Margin
1.8
Flucs
18.00 - 16.00
Winning Time
1:38.94
Placings
1 Oceans Of Stanima
2 Albert's Melody
4 Tullaghan
Wagga Riverside
7th of 9
Date
26/Nov/22
Distance
1675m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
55
Margin
5.1
Flucs
18.00 - 17.00
Winning Time
1:39.92
Placings
1 Tullaghan
2 Bubbler
3 Rockin' Shamus
4 Albert's Melody
Hay
2nd of 6
Date
19/Nov/22
Distance
1400m
Class
BM45
SOT
Good (3)
Barrier
1
Weight
60
Margin
1.5
Flucs
3.00 -
Winning Time
1:23.65
Placings
1 Charge Again
3 Land Of The Brave
4 Bayfury
Benalla
9th of 10
Date
06/Nov/22
Distance
1606m
Class
RST58
SOT
Soft (7)
Barrier
10
Weight
54
Margin
10
Flucs
9.00 - 9.50
Winning Time
1:44.63
Placings
1 Mescaminto
2 Munsa Magic
3 Okra
4 Femme Americain
Albury
4th of 12
Date
04/Nov/22
Distance
1500m
Class
BM66
SOT
Heavy (10)
Barrier
4
Weight
55
Margin
3.3
Flucs
18.00 - 21.00
Winning Time
1:35.84
Placings
1 Garros
2 Shiny Rock
3 Ahadi Farasi
Wagga
5th of 10
Date
28/Oct/22
Distance
1600m
Class
BM50
SOT
Heavy (8)
Barrier
6
Weight
59
Margin
2.3
Flucs
12.00 - 11.00
Winning Time
1:40.88
Placings
1 Old Gregg
2 Crocodile Cod
3 Marcee
4 Bubbler
Wagga
11th of 13
Date
19/Oct/22
Distance
1200m
Class
Cls 2
SOT
Heavy (9)
Barrier
13
Weight
55
Margin
8.5
Flucs
31.00 - 21.00
Winning Time
1:11.47
Placings
1 Nats Enough
2 Mathrin
3 Lumber Dream
4 Then
Wagga
4th of 8
Date
01/Oct/22
Distance
1600m
Class
Cls 2
SOT
Heavy (9)
Barrier
7
Weight
55
Margin
3.7
Flucs
3.80 - 7.00
Winning Time
1:42.97
Placings
1 Pearl Rain
2 Effort
3 Jeddalet
Wagga
2nd of 8
Date
17/Sep/22
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Heavy (10)
Barrier
6
Weight
55.5
Margin
1.3
Flucs
13.00 - 16.00
Winning Time
1:45.91
Placings
1 Dash To The Bar
3 Bell's Innocent
4 Mescaminto
Wodonga
8th of 10
Date
05/Sep/22
Distance
1400m
Class
RST64
SOT
Soft (7)
Barrier
1
Weight
54
Margin
5.9
Flucs
41.00 - 51.00
Winning Time
1:26.71
Placings
1 Stonefield
2 Bell's Innocent
3 Onslaught
Wangaratta
4th of 8
Date
20/Aug/22
Distance
1300m
Class
RST58
SOT
Heavy (10)
Barrier
2
Weight
55
Margin
9.2
Flucs
17.00 - 6.50
Winning Time
1:24.14
Placings
1 Anthemic
2 High Resolution
3 Benefique
Wodonga
2nd of 10
Date
10/Jul/22
Distance
2050m
Class
RST58
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
54.5
Margin
0.2
Flucs
7.50 - 7.00
Winning Time
2:08.30
Placings
1 Zouy's Comet
3 Elas Jet
4 Ize Fairdinkum
Wagga
5th of 10
Date
04/Jul/22
Distance
2500m
Class
BM66
SOT
Heavy (10)
Barrier
9
Weight
55
Margin
4.4
Flucs
51.00 - 51.00
Winning Time
2:46.52
Placings
1 Vintage Diesel
2 Saint Henry
3 Super Quick Love
Corowa
7th of 10
Date
27/Jun/22
Distance
1600m
Class
Cls 2
SOT
Soft (7)
Barrier
6
Weight
55
Margin
9
Flucs
19.00 - 11.00
Winning Time
1:38.15
Placings
1 Blessed Award
2 King Of Spades
3 Sumdeel
Gundagai
6th of 12
Date
25/Jun/22
Distance
1700m
Class
BM50
SOT
Heavy (10)
Barrier
8
Weight
57
Margin
4.6
Flucs
9.00 - 9.00
Winning Time
1:51.80
Placings
1 Zariz No Water
2 Taliano
3 Crocodile Cod
Wagga
3rd of 7
Date
14/Jun/22
Distance
2000m
Class
BM66
SOT
Heavy (9)
Barrier
6
Weight
55
Margin
4.5
Flucs
7.00 - 6.50
Winning Time
2:11.65
Placings
1 Vintage Diesel
2 Mahsinger
4 Mohahna
Wagga
2nd of 12
Date
03/Jun/22
Distance
2000m
Class
BM58
SOT
Heavy (10)
Barrier
12
Weight
55
Margin
0.5
Flucs
11.00 - 11.00
Winning Time
2:10.31
Placings
1 Mohahna
3 Blazing Zone
4 Mahsinger
Wagga
2nd of 12
Date
28/May/22
Distance
1800m
Class
BM50
SOT
Soft (6)
Barrier
11
Weight
58
Margin
0.1
Flucs
10.00 - 8.50
Winning Time
1:54.93
Placings
1 Blazing Zone
3 Mulofdubai
4 Crocodile Cod
Albury
9th of 13
Date
13/May/22
Distance
1500m
Class
BM58
SOT
Heavy (10)
Barrier
5
Weight
55
Margin
8.3
Flucs
19.00 - 19.00
Winning Time
1:34.98
Placings
1 Mattash
2 The Deepest Secret
3 Waiting For A Mate
Wodonga
5th of 12
Date
06/May/22
Distance
1590m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
5
Weight
56
Margin
2.5
Flucs
15.00 - 21.00
Winning Time
1:39.19
Placings
1 Bring A Dame
2 Storm King
3 Mulofdubai
Wagga
11th of 16
Date
24/Apr/22
Distance
1300m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
57
Margin
7.6
Flucs
12.00 - 12.00
Winning Time
1:17.20
Placings
1 Stand Your Ground
2 Carnival Miss
3 Aftershock
Albury
6th of 12
Date
14/Apr/22
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
56
Margin
2.3
Flucs
11.00 - 11.00
Winning Time
1:25.00
Placings
1 Buzz 'N' Joe
2 Tough James
3 Muwarrad
Hillston
2nd of 7
Date
02/Apr/22
Distance
1200m
Class
BM45
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
62
Margin
0.1
Flucs
5.00 -
Winning Time
1:12.13
Placings
1 Big Arjay
3 Drummed Out
4 Allez Rev
Albury
13th of 13
Date
25/Mar/22
Distance
900m
Class
Open
SOT
Good (3)
Barrier
12
Weight
55
Margin
10.4
Flucs
101.00 - 151.00
Winning Time
0:50.94
Placings
1 Boss Lady Rocks
2 Proud Mia
3 Mouse Almighty
Wagga
3rd of 9
Date
02/Oct/21
Distance
1600m
Class
Cls 2
SOT
Heavy (9)
Barrier
6
Weight
55.5
Margin
0.6
Flucs
9.50 - 11.00
Winning Time
1:39.61
Placings
1 Fromista
2 Weja
4 Mulofdubai
Wagga
5th of 10
Date
18/Sep/21
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
7
Weight
56
Margin
4.3
Flucs
7.50 - 8.50
Winning Time
1:38.48
Placings
1 Pontmain
2 Mahsinger
3 The View
Albury
3rd of 12
Date
03/Sep/21
Distance
1600m
Class
Cls 2
SOT
Soft (7)
Barrier
10
Weight
55
Margin
1.3
Flucs
20.00 - 21.00
Winning Time
1:39.20
Placings
1 Saint Henry
2 Heimberg
4 Mulofdubai
Berrigan
3rd of 9
Date
21/Aug/21
Distance
1400m
Class
BM50
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
56
Margin
3.3
Flucs
4.40 -
Winning Time
1:22.96
Placings
1 Nicotera
2 Dash To The Bar
4 Sly Sloth
Gundagai
7th of 10
Date
02/Aug/21
Distance
1180m
Class
BM58
SOT
Heavy (10)
Barrier
6
Weight
58
Margin
5.6
Flucs
31.00 - 31.00
Winning Time
1:15.50
Placings
1 Mouse Almighty
2 Sestina
3 Tycoon Tily
Narrandera
8th of 9
Date
18/Jul/21
Distance
1000m
Class
BM66
SOT
Heavy (9)
Barrier
2
Weight
55
Margin
5.7
Flucs
61.00 - 41.00
Winning Time
0:59.57
Placings
1 Nevada Dane
2 Mouse Almighty
3 Underwood
Albury
12th of 13
Date
19/Mar/21
Distance
1500m
Class
Cls 3
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
55
Margin
16.1
Flucs
81.00 - 51.00
Winning Time
1:29.55
Placings
1 Temoin Chaud
2 Gottaluvtrucks
3 Tocatchacod
Corowa
3rd of 10
Date
06/Mar/21
Distance
1600m
Class
Cls 2
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
55
Margin
4.6
Flucs
5.00 - 4.00
Winning Time
1:36.23
Placings
1 Call Me Artie
2 Georgian Court
4 Previso
Albury
1st of 9
Date
26/Feb/21
Distance
1600m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
57
Margin
2
Flucs
14.00 - 8.50
Winning Time
1:39.07
Placings
2 Miqyaas
3 Mark's Kingdom
4 Estaverdi
Tumut
6th of 6
Date
13/Feb/21
Distance
1600m
Class
BM50
SOT
Soft (5)
Barrier
3
Weight
58
Margin
7.2
Flucs
4.00 -
Winning Time
1:37.33
Placings
1 Billo Road
2 Estaverdi
3 Willy White Socks
Albury
1st of 8
Date
04/Feb/21
Distance
1600m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
56.5
Margin
2
Flucs
7.00 - 6.50
Winning Time
1:39.00
Placings
2 Tetrathlon
3 Secret Sheema
4 Queen Street Boss
Wagga
6th of 12
Date
19/Jan/21
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
10
Weight
57
Margin
3
Flucs
21.00 - 21.00
Winning Time
1:17.53
Placings
1 Danish Hussar
2 Albert's Melody
3 Zelberg
Wagga
8th of 13
Date
07/Jan/21
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
54
Margin
2.5
Flucs
5.50 - 6.50
Winning Time
1:10.97
Placings
1 Stand Your Ground
2 The Deepest Secret
3 Magic Amelia
Corowa
3rd of 12
Date
28/Dec/20
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (3)
Barrier
1
Weight
57
Margin
3.0
Flucs
15.00 - 18.00
Winning Time
1:09.11
Placings
1 Mighty Feat
2 Redollix
4 Kotys
Corowa
4th of 14
Date
17/Dec/20
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Soft (5)
Barrier
3
Weight
58
Margin
3.8
Flucs
31.00 - 26.00
Winning Time
0:57.45
Placings
1 Esprit's Reward
2 Charm Wing
3 Queen Street Boss
Albury
7th of 7
Date
03/Sep/20
Distance
1600m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
6
Weight
57
Margin
15.5
Flucs
21.00 - 12.00
Winning Time
1:38.37
Placings
1 Packer's Bond
2 Tan Line
3 Duntroon Man
Albury
3rd of 7
Date
18/Aug/20
Distance
1600m
Class
Mdn
SOT
Heavy (10)
Barrier
7
Weight
57
Margin
5.8
Flucs
4.40 - 3.40
Winning Time
1:46.06
Placings
1 Saint Henry
2 Alluvial
4 Dobroyde
Gundagai
2nd of 10
Date
02/Aug/20
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Heavy (8)
Barrier
8
Weight
58
Margin
1
Flucs
10.00 - 9.00
Winning Time
1:27.95
Placings
1 Sheeza Menzies
3 Tan Line
4 Lady Animalia
Wagga
3rd of 9
Date
14/Jul/20
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Heavy (9)
Barrier
8
Weight
55
Margin
3.1
Flucs
19.00 - 16.00
Winning Time
1:27.19
Placings
1 Cape Cluster
2 Ma Bella Rosie
4 Sheeza Menzies
Albury
5th of 8
Date
29/Jun/20
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Heavy (8)
Barrier
4
Weight
56.5
Margin
7.2
Flucs
5.50 - 6.00
Winning Time
1:29.57
Placings
1 Just Business
2 Taliano
3 Euphemia
Wagga
2nd of 8
Date
21/Jun/20
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Heavy (10)
Barrier
5
Weight
55
Margin
1.5
Flucs
11.00 - 12.00
Winning Time
1:29.14
Placings
1 Sefton
3 Supalux
4 Mogarto
Wagga Riverside
8th of 12
Date
30/May/20
Distance
1050m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
55
Margin
3.5
Flucs
19.00 - 21.00
Winning Time
1:00.73
Placings
1 I Am Grande
2 Come Get Me
3 Bush Rambler
Albury
9th of 14
Date
15/May/20
Distance
1000m
Class
Cls 1
SOT
Soft (6)
Barrier
14
Weight
55
Margin
4
Flucs
101.00 - 71.00
Winning Time
1:00.24
Placings
1 Chap's Dream
2 Fat Gecko
3 Zarsnip
Queanbeyan
7th of 11
Date
24/Feb/20
Distance
1460m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
56
Margin
8.5
Flucs
14.00 - 11.00
Winning Time
1:26.24
Placings
1 Navillus Excel
2 Pecuniary Interest
3 Radiohead
Wagga
4th of 10
Date
13/Feb/20
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
55.5
Margin
2.2
Flucs
41.00 - 21.00
Winning Time
1:16.20
Placings
1 Underground Music
2 Up Bombowlee
3 I'Ll Tell You Miss
Wagga
8th of 10
Date
26/Jan/20
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
57
Margin
4.8
Flucs
16.00 - 18.00
Winning Time
1:11.57
Placings
1 Breaking Cover
2 I'Ll Tell You Miss
3 Mythical Goddess
Tatura
3rd of 4
Date
14/Jan/20
Distance
850m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
0
Margin
2.5
Flucs
-
Winning Time
0:51.82
Placings
1 Last Hope
2 Zippy
4 Tasman's Pride
Wodonga
11th of 11
Date
06/Aug/19
Distance
1100m
Class
Mdn
SOT
Soft (5)
Barrier
10
Weight
56.5
Margin
12.5
Flucs
26.00 - 11.00
Winning Time
1:06.52
Placings
1 Starden Lass
2 Spanish Poet
3 Valoyd
Albury
4th of 10
Date
30/Jul/19
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (10)
Barrier
4
Weight
0
Margin
2.1
Flucs
-
Winning Time
0:57.26
Placings
1 Bennelong Dancer
2 Cathanda
3 Sugarplum Mary
Albury
2nd of 10
Date
16/Jul/19
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (10)
Barrier
2
Weight
0
Margin
5.8
Flucs
-
Winning Time
0:57.76
Placings
1 Carano
3 Extra Cool
4 Foolish Boy
Wagga
5th of 10
Date
08/Jul/19
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (8)
Barrier
5
Weight
0
Margin
5.5
Flucs
-
Winning Time
1:01.37
Placings
1 Chuave Dog
2 Sunsilk Girl
3 My Solaki
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Win and Place (Pays 1,2,3) |