Mohawk - Can
CorowaTrack Conditions: Soft7Weather: Fine
Life Member Gary Poidevin Benchmark 66 Handicap
Distance: 1600m
Start Time: 01 July 2024, 13:40
Final
Placings | SP | TF | NSW | QLD | VIC | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st |
7. Steve's Way (4)
56.5kg J: Simon Miller T: C D Widdison
|
2.90 | 3.30 | 2.80 | 2.80 | 2.50 | |
1.50 | 1.50 | 1.70 | |||||
2nd |
5. Mischinka (1)
60.5kg J: Lachlan King T: Ben Brisbourne
|
2.20 | 2.10 | 1.80 | |||
3rd |
2. Fox Appeal (8)
62.5kg J: Alysha Warren(a2.0) T: Craig Weeding
|
2.00 | 1.80 | 2.30 |
(7/5)
10.80
(7,5)
13.60
(7,5,2)
56.60
(7,5,2,6)
298.50
Form Guide | Official Flucs | Fixed Win | Fixed Place | Best TOTE and Start Price | Middle Tote (Place) | |||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Daly Heads (7) 10236 62.5kg
J: Nick Heywood T: K A Davison
|
4.6 4.8 4.6 4.8
|
5.00 | 1.75 | 6.50 | 1.80 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsAlbury
6th of 8
Date
24/Jun/24
Distance
1600m
Class
BM82
SOT
Soft (6)
Barrier
7
Weight
54
Margin
3.8
Flucs
5.50 - 5.00
Winning Time
1:37.85
Placings
1 Spitfire
2 La Sante
3 Nats Enough
4 Cyborg
Albury
3rd of 8
Date
07/Jun/24
Distance
1400m
Class
BM82
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
55.5
Margin
1.6
Flucs
12.00 - 12.00
Winning Time
1:23.80
Placings
1 Tap 'N' Run
2 Baledon
4 Fox Appeal
Wagga Riverside
2nd of 9
Date
25/May/24
Distance
1200m
Class
BM74
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
57.5
Margin
2.3
Flucs
12.00 - 8.00
Winning Time
1:08.56
Placings
1 Kappy's Angel
3 Mojo Music
4 Comanche North
Wagga
11th of 13
Date
02/May/24
Distance
1600m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
12
Weight
61.5
Margin
3.4
Flucs
41.00 - 26.00
Winning Time
1:37.60
Placings
1 Duped By Spin
2 Fil
3 Fox Appeal
4 Invertational
Holbrook
1st of 11
Date
13/Apr/24
Distance
1400m
Class
BM74
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
54
Margin
0.3
Flucs
6.00 -
Winning Time
1:22.93
Placings
2 Nic's Hero
3 Solvere
4 Tough James
Albury
8th of 11
Date
21/Mar/24
Distance
1600m
Class
Open
SOT
Good (4)
Barrier
11
Weight
56
Margin
9.1
Flucs
26.00 - 14.00
Winning Time
1:35.88
Placings
1 Cliff House
2 Baledon
3 One Aye
4 Persian Dancer
Albury
3rd of 12
Date
18/Feb/24
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
5
Weight
62
Margin
1.6
Flucs
12.00 - 9.00
Winning Time
1:23.70
Placings
1 Prophet's Daughter
2 Villasaurus
4 Bobotov
Tumut
3rd of 9
Date
10/Feb/24
Distance
1400m
Class
BM74
SOT
Good (3)
Barrier
2
Weight
56
Margin
1.8
Flucs
3.30 - 3.10
Winning Time
1:22.53
Placings
1 Tough James
2 Ferrari Girl
4 Eamonn's Memory
Albury
1st of 9
Date
22/Jan/24
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
62
Margin
1.3
Flucs
8.00 - 4.20
Winning Time
1:36.96
Placings
2 Keith
3 Cracking Dawn
4 Sorry Sunshine
Albury
3rd of 8
Date
16/Dec/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
62
Margin
2.8
Flucs
15.00 - 12.00
Winning Time
1:36.87
Placings
1 Char
2 Bia Tinne
4 Dark Legacy
Albury
4th of 7
Date
28/Nov/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
7
Weight
61
Margin
6.99
Flucs
9.00 - 7.50
Winning Time
1:37.55
Placings
1 Mischinka
2 Keith
3 Cracker Dance
Gundagai
6th of 10
Date
18/Nov/23
Distance
1800m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
56.5
Margin
6.93
Flucs
18.00 - 10.00
Winning Time
1:47.67
Placings
1 Oceans Of Stanima
2 Les Goh
3 Nothing's Sacred
4 Burgundy Girl
Corowa
1st of 6
Date
06/Nov/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
3
Weight
58
Margin
1
Flucs
3.30 - 2.15
Winning Time
1:35.59
Placings
2 Wannabeapoodle
3 Old Gregg
4 Let's Get Festive
Albury
1st of 7
Date
28/Oct/23
Distance
1175m
Class
Cls 3
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
56.5
Margin
1.8
Flucs
3.50 - 3.20
Winning Time
1:09.80
Placings
2 Persian Dancer
3 Dancing With Kitty
4 Zabellsareringing
Wodonga
4th of 10
Date
21/Oct/23
Distance
1400m
Class
BM52
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
60
Margin
3
Flucs
4.40 - 3.50
Winning Time
1:23.29
Placings
1 Hibernia Queen
2 Monaghan's Boy
3 Just Wishing
Queanbeyan
4th of 8
Date
09/Oct/23
Distance
1460m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
59
Margin
2.71
Flucs
13.00 - 9.50
Winning Time
1:25.87
Placings
1 Bandolero
2 Departing Bullet
3 Spats Pav Bowie
Leeton
2nd of 6
Date
25/Sep/23
Distance
1150m
Class
Cls 2
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
56
Margin
0.4
Flucs
5.00 - 5.00
Winning Time
1:07.47
Placings
1 Underpants
3 Smooth Flight
4 Winchester Rifle
Corowa
2nd of 11
Date
19/Sep/23
Distance
1300m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
57
Margin
0.3
Flucs
7.00 - 9.00
Winning Time
1:16.40
Placings
1 I Am Sugoi
3 Dixie Built
4 Wannabeapoodle
Griffith
8th of 11
Date
09/Sep/23
Distance
1200m
Class
BM50
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
61.5
Margin
8.4
Flucs
4.80 - 5.00
Winning Time
1:12.09
Placings
1 Dancing With Kitty
2 Eamonn's Memory
3 Zofferella
4 Insurgence
Narrandera
1st of 12
Date
19/Aug/23
Distance
1400m
Class
BM50
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
60
Margin
0.3
Flucs
6.50 - 5.00
Winning Time
1:23.51
Placings
2 Howlowcanyougo
3 Sir Savaluca
4 Golwen
Corowa
4th of 14
Date
31/Jul/23
Distance
1400m
Class
Cls 1
SOT
Soft (7)
Barrier
9
Weight
55
Margin
1.5
Flucs
4.00 - 3.40
Winning Time
1:26.66
Placings
1 Winchester Rifle
2 Onehero
3 Mahjing
Wagga
5th of 14
Date
24/Jul/23
Distance
1300m
Class
BM50
SOT
Heavy (8)
Barrier
11
Weight
60.5
Margin
4.5
Flucs
13.00 - 8.50
Winning Time
1:18.42
Placings
1 Zarsupreme
2 Diamond Carat
3 Epaullo Creed
4 Mystic Flame
Narrandera
2nd of 11
Date
17/Jun/23
Distance
1000m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
5
Weight
57
Margin
0.5
Flucs
3.10 - 5.00
Winning Time
0:58.12
Placings
1 Kulina
3 River Frost
4 Sheila
Wagga
5th of 14
Date
13/Jun/23
Distance
1300m
Class
Cls 1
SOT
Heavy (10)
Barrier
11
Weight
55
Margin
2.3
Flucs
61.00 - 41.00
Winning Time
1:20.57
Placings
1 Allaboutroy
2 Best Intent
3 Laurel Hill
4 Smart Poppy
Albury
7th of 7
Date
22/May/23
Distance
1000m
Class
Cls 1
SOT
Soft (6)
Barrier
6
Weight
54
Margin
2.1
Flucs
6.50 - 8.00
Winning Time
0:59.84
Placings
1 Commands Success
2 Okami Miss
3 Bromeo
4 Infiltrated
Albury
3rd of 11
Date
12/May/23
Distance
1175m
Class
Cls 3
SOT
Soft (7)
Barrier
1
Weight
54
Margin
2.2
Flucs
41.00 - 31.00
Winning Time
1:11.62
Placings
1 Greek Tycoon
2 Shame For Fame
4 Diamond Carat
Albury
6th of 8
Date
28/Apr/23
Distance
1400m
Class
Cls 1
SOT
Soft (6)
Barrier
3
Weight
54
Margin
4.4
Flucs
11.00 - 12.00
Winning Time
1:27.24
Placings
1 Sacred Oath
2 Galactic Warrior
3 Indian Soldier
4 Final Comment
Leeton
4th of 12
Date
22/Apr/23
Distance
1150m
Class
BM50
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
58
Margin
0.9
Flucs
5.00 -
Winning Time
1:07.68
Placings
1 Retell
2 Fighting Kayo
3 Exaggerate
Albury
6th of 11
Date
24/Mar/23
Distance
1175m
Class
BM58
SOT
Soft (6)
Barrier
8
Weight
56.5
Margin
6.2
Flucs
16.00 - 17.00
Winning Time
1:10.91
Placings
1 Smiler Marshall
2 Kaurava
3 Bluegrass Bijoux
4 Catalina Black Cat
Wagga
6th of 9
Date
16/Mar/23
Distance
1000m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
54.5
Margin
2.8
Flucs
5.50 - 9.50
Winning Time
0:58.67
Placings
1 Pretty Extreme
2 Fighting Zed
3 Hell Right
4 Jungle Fever
Albury
9th of 11
Date
25/Feb/23
Distance
1175m
Class
Cls 2
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
55
Margin
5.8
Flucs
21.00 - 61.00
Winning Time
1:08.57
Placings
1 Shalook
2 Altrove
3 Kinross
4 Rapid Ruby
Albury
6th of 7
Date
02/Feb/23
Distance
1400m
Class
Cls 1
SOT
Soft (7)
Barrier
6
Weight
55.5
Margin
9.8
Flucs
9.00 - 9.50
Winning Time
1:26.93
Placings
1 Improper
2 Smart Poppy
3 Jeddyla
4 White Foot
Wagga
5th of 9
Date
17/Jan/23
Distance
1300m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
9
Weight
56.5
Margin
4.4
Flucs
14.00 - 15.00
Winning Time
1:16.39
Placings
1 Burrandana
2 Improper
3 Zouatica
4 Amarantz
Albury
3rd of 10
Date
10/Jan/23
Distance
1175m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
56
Margin
7.3
Flucs
18.00 - 14.00
Winning Time
1:09.56
Placings
1 Bianco Vilano
2 Gold Tracker
4 Last War
Albury
11th of 13
Date
14/Apr/22
Distance
1175m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
12
Weight
58
Margin
11.7
Flucs
21.00 - 26.00
Winning Time
1:08.98
Placings
1 Who But Roo
2 Mojo Music
3 Wilful Spirit
Albury
8th of 8
Date
25/Mar/22
Distance
1400m
Class
BM74
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
55
Margin
14.5
Flucs
21.00 - 21.00
Winning Time
1:22.48
Placings
1 Starstruck Barbie
2 Kelvedon Road
3 Riddlero
Corowa
1st of 13
Date
12/Mar/22
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
56.5
Margin
1.5
Flucs
1.65 - 1.80
Winning Time
1:18.19
Placings
2 Hey Michael
3 Spare A Thought
4 Right Hook
Albury
2nd of 11
Date
27/Feb/22
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Soft (5)
Barrier
9
Weight
56.5
Margin
2.5
Flucs
20.00 - 31.00
Winning Time
0:59.40
Placings
1 Teetotal
3 Gold Gift
4 My Boy Mo
Corowa
8th of 11
Date
14/Sep/21
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
55.5
Margin
6.3
Flucs
19.00 - 26.00
Winning Time
1:24.30
Placings
1 One Man Band
2 Prince Six
3 Undisturbed
Wagga
8th of 9
Date
26/Aug/21
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Soft (5)
Barrier
3
Weight
57
Margin
6.4
Flucs
13.00 - 11.00
Winning Time
1:10.99
Placings
1 Whenitrainsitpours
2 Smarter Than You
3 Titled
Wagga
1st of 8
Date
08/Aug/21
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (7)
Barrier
3
Weight
0
Margin
0.8
Flucs
-
Winning Time
1:00.63
Placings
2 Dupride Star
3 Prushinka
4 Old Gregg
Corowa
1st of 9
Date
26/Jul/21
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (10)
Barrier
3
Weight
0
Margin
0.2
Flucs
-
Winning Time
0:56.69
Placings
2 Noble Nightowl
3 Adelaide Secret
4 Rose Of Tahlia
Wagga
5th of 9
Date
25/Mar/21
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (8)
Barrier
5
Weight
0
Margin
4.6
Flucs
-
Winning Time
1:01.89
Placings
1 Miss Isolation
2 Sandblast
3 Hokahey
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2. Fox Appeal (8) 44314 62.5kg
J: Alysha Warren(a2.0) T: Craig Weeding
|
4 5.5 6 6.5
|
6.00 | 1.95 | 6.50 | 2.00 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsAlbury
4th of 8
Date
07/Jun/24
Distance
1400m
Class
BM82
SOT
Soft (5)
Barrier
8
Weight
55
Margin
1.6
Flucs
3.60 - 3.10
Winning Time
1:23.80
Placings
1 Tap 'N' Run
2 Baledon
3 Daly Heads
Wangaratta
2nd of 7
Date
03/Jun/24
Distance
1170m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (6)
Barrier
5
Weight
0
Margin
0.1
Flucs
-
Winning Time
1:11.56
Placings
1 Lord Domino
3 Ghost Doctor
4 Fighting Arrow
Benalla
1st of 8
Date
07/May/24
Distance
1606m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
57
Margin
0.2
Flucs
2.40 - 3.20
Winning Time
1:37.33
Placings
2 Jayzeal
3 Slane
4 Mr Saxabeat
Wagga
3rd of 13
Date
02/May/24
Distance
1600m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
60
Margin
0.4
Flucs
4.60 - 5.50
Winning Time
1:37.60
Placings
1 Duped By Spin
2 Fil
4 Invertational
Bendigo
4th of 11
Date
21/Apr/24
Distance
1500m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
57
Margin
2.2
Flucs
12.00 - 10.00
Winning Time
1:29.55
Placings
1 Funnyifitwon
2 Kathy's Beau
3 Esskay
Benalla
4th of 9
Date
05/Apr/24
Distance
1612m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
59
Margin
3.5
Flucs
3.80 - 4.40
Winning Time
1:37.01
Placings
1 Royal Fox
2 Reggie's Folly
3 Subliminal
Caulfield
13th of 15
Date
16/Mar/24
Distance
1600m
Class
BM80
SOT
Good (4)
Barrier
14
Weight
54
Margin
4.4
Flucs
81.00 - 41.00
Winning Time
1:37.68
Placings
1 Titan Of Choice
2 Sir Atlas
3 Hasseltoff
4 Party At Artie's
Wangaratta
3rd of 13
Date
02/Mar/24
Distance
1590m
Class
BM70
SOT
Good (4)
Barrier
11
Weight
56.5
Margin
2.5
Flucs
15.00 - 16.00
Winning Time
1:36.29
Placings
1 Duped By Spin
2 Jucconi
4 Defiant Diva
Benalla
3rd of 11
Date
20/Feb/24
Distance
1406m
Class
BM64
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
59.5
Margin
0.4
Flucs
15.00 - 15.00
Winning Time
1:23.04
Placings
1 Divazou
2 Dios
4 Magnolia Lodge
Wodonga
7th of 12
Date
08/Feb/24
Distance
1100m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
59.5
Margin
4.8
Flucs
15.00 - 9.00
Winning Time
1:04.12
Placings
1 Barn Zee
2 Free Market
3 O'Reg
4 Hells Son
Albury
4th of 8
Date
10/Nov/23
Distance
1500m
Class
BM66
SOT
Soft (6)
Barrier
1
Weight
59.5
Margin
5.76
Flucs
5.00 - 5.00
Winning Time
1:30.31
Placings
1 Cuffe's Grange
2 Diesel
3 Unique Prince
Albury
3rd of 5
Date
28/Oct/23
Distance
1600m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
61.5
Margin
2.1
Flucs
2.50 - 2.25
Winning Time
1:38.32
Placings
1 Mr Metrics
2 Oceans Of Stanima
4 Nic's Hero
Manangatang
1st of 9
Date
14/Oct/23
Distance
1550m
Class
BM64
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
59.5
Margin
1
Flucs
2.70 - 2.50
Winning Time
1:34.83
Placings
2 Enterprise Jewel
3 Sir William Bruce
4 Show Me Champagne
Benalla
2nd of 6
Date
29/Sep/23
Distance
1606m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
59.5
Margin
1.3
Flucs
19.00 - 13.00
Winning Time
1:38.56
Placings
1 King Glorioso
3 Hesitate
4 Ludovisi
Seymour
3rd of 8
Date
17/Sep/23
Distance
1425m
Class
BM64
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
59.5
Margin
3.3
Flucs
9.50 - 13.00
Winning Time
1:26.72
Placings
1 Little Eagle
2 Kailash
4 Distorted Mission
Wagga
2nd of 13
Date
31/Aug/23
Distance
1200m
Class
Cls 3
SOT
Soft (7)
Barrier
4
Weight
56.5
Margin
0.5
Flucs
13.00 - 17.00
Winning Time
1:12.85
Placings
1 Wild Irish Rover
3 Arachidi
4 Smokin' Cod
Gundagai
7th of 12
Date
08/Aug/23
Distance
1180m
Class
BM58
SOT
Heavy (9)
Barrier
2
Weight
59.5
Margin
7.5
Flucs
4.20 - 5.00
Winning Time
1:10.66
Placings
1 Body Bob
2 Willybeafactor
3 Factoring Profit
4 Fire And Gemstone
Albury
4th of 6
Date
19/Jul/23
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (10)
Barrier
4
Weight
0
Margin
4.9
Flucs
-
Winning Time
0:57.71
Placings
1 Our Last Cash
2 Hell Queen
3 Wannabeapoodle
Albury
2nd of 9
Date
24/Mar/23
Distance
1400m
Class
BM74
SOT
Soft (6)
Barrier
1
Weight
55
Margin
0.1
Flucs
17.00 - 18.00
Winning Time
1:25.41
Placings
1 Diesel
3 Tapa Capall
4 Communication
Echuca
3rd of 4
Date
12/Mar/23
Distance
1400m
Class
BM64
SOT
Heavy (8)
Barrier
3
Weight
58.5
Margin
2.6
Flucs
4.80 - 4.80
Winning Time
1:28.28
Placings
1 Whozyadeeler
2 Moss Job
4 The Superintendent
Albury
1st of 8
Date
25/Feb/23
Distance
1175m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
53.5
Margin
0.5
Flucs
5.50 - 6.00
Winning Time
1:08.52
Placings
2 Greek Tycoon
3 Burning The Clock
4 Brothers Of Antrim
Tumut
1st of 9
Date
11/Feb/23
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Firm (2)
Barrier
2
Weight
58.5
Margin
3.8
Flucs
1.30 - 1.35
Winning Time
0:57.19
Placings
2 Ginan
3 Filine
4 Red Diamond
Albury
3rd of 10
Date
02/Feb/23
Distance
1175m
Class
Mdn
SOT
Soft (7)
Barrier
3
Weight
58.5
Margin
2.8
Flucs
2.40 - 3.10
Winning Time
1:12.55
Placings
1 Zouzouli
2 Bold Triumph
4 May I Dance
Wangaratta
3rd of 9
Date
19/Jan/23
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
58
Margin
4.8
Flucs
17.00 - 16.00
Winning Time
0:58.15
Placings
1 Amazing Duck
2 Johnny Watts On
4 Royal Invader
Wagga
5th of 10
Date
03/Jun/22
Distance
1300m
Class
Open
SOT
Heavy (9)
Barrier
3
Weight
58
Margin
5.7
Flucs
7.00 - 9.00
Winning Time
1:19.53
Placings
1 Lunar Shoes
2 Smokin' Cod
3 Spitfire Sun
Tatura
1st of 6
Date
18/May/22
Distance
850m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (5)
Barrier
1
Weight
0
Margin
1
Flucs
-
Winning Time
0:53.60
Placings
2 Delta Sky
3 Penultimate One
4 Springfield Royale
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3. Shafty (2) 170x5 62kg
J: Nick Souquet T: D P Blundell
|
21 16 17 18
|
19.00 | 4.00 | 23.3 | 4.10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsCanberra Acton
5th of 8
Date
14/Jun/24
Distance
1750m
Class
BM65
SOT
Synthetic (0)
Barrier
1
Weight
60.5
Margin
5.1
Flucs
7.00 - 6.50
Winning Time
1:47.92
Placings
1 Bringbackthebears
2 Threw
3 Oneforian
4 Tip Top Timing
Wagga Riverside
2nd of 8
Date
25/May/24
Distance
1065m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
0
Margin
5
Flucs
-
Winning Time
1:01.48
Placings
1 Rocket Rudee
3 Warpainted
4 Dipierdomenico
Warwick Farm
10th of 11
Date
11/Oct/23
Distance
2400m
Class
BM72
SOT
Good (3)
Barrier
3
Weight
57
Margin
10.27
Flucs
61.00 - 31.00
Winning Time
2:28.08
Placings
1 Casual Connection
2 Izfallingdown
3 Karmazone
4 Golden Passport
Warwick Farm
7th of 8
Date
20/Sep/23
Distance
2110m
Class
BM72
SOT
Good (3)
Barrier
2
Weight
57.5
Margin
3.3
Flucs
26.00 - 18.00
Winning Time
2:09.78
Placings
1 Mr Bond
2 Casual Connection
3 Condrieu
4 Chateaux Park
Canberra Acton
1st of 9
Date
01/Sep/23
Distance
1900m
Class
BM70
SOT
Synthetic (0)
Barrier
2
Weight
58
Margin
0.8
Flucs
2.70 - 3.90
Winning Time
1:56.69
Placings
2 Call Me Artie
3 Bringbackthebears
4 She's All In
Canberra Acton
1st of 10
Date
18/Aug/23
Distance
1750m
Class
BM65
SOT
Synthetic (0)
Barrier
5
Weight
58.5
Margin
2.3
Flucs
8.50 - 13.00
Winning Time
1:46.24
Placings
2 Bringbackthebears
3 Departing Bullet
4 Almahero
Rosehill
14th of 14
Date
05/Aug/23
Distance
1800m
Class
Cls 3
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
59
Margin
33.6
Flucs
101.00 - 71.00
Winning Time
1:49.78
Placings
1 Holstein
2 Burrandana
3 Amarantz
4 Fay's Angels
Rosehill
8th of 14
Date
22/Jul/23
Distance
1500m
Class
Cls 3
SOT
Good (4)
Barrier
10
Weight
59
Margin
8.9
Flucs
101.00 - 61.00
Winning Time
1:29.86
Placings
1 Eaglemont
2 Burrandana
3 Chase My Crown
4 Barradas
Randwick
12th of 13
Date
08/Jul/23
Distance
1400m
Class
Cls 3
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
53.5
Margin
6.2
Flucs
71.00 - 61.00
Winning Time
1:22.79
Placings
1 Chase My Crown
2 Burrandana
3 Allgemeine
4 Cavaup
Wagga Riverside
3rd of 10
Date
27/May/23
Distance
1065m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (6)
Barrier
10
Weight
0
Margin
2.8
Flucs
-
Winning Time
1:01.92
Placings
1 Cliff House
2 Dupride Star
4 Bridie's Luck
Warwick Farm
8th of 8
Date
04/Jan/23
Distance
2200m
Class
BM72
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
52
Margin
7.3
Flucs
11.00 - 9.00
Winning Time
2:17.99
Placings
1 Just Business
2 Endorphins
3 Olympic Gaze
4 Villaden
Wagga
1st of 9
Date
23/Dec/22
Distance
2000m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
54.5
Margin
0.5
Flucs
4.00 - 5.00
Winning Time
2:05.32
Placings
2 Race Against Time
3 Old Gregg
4 Lumber Dream
Canberra
1st of 10
Date
11/Dec/22
Distance
2000m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
57.5
Margin
2
Flucs
4.00 - 3.70
Winning Time
2:04.51
Placings
2 All About Ollie
3 Genjiro
4 Guard
Wagga Riverside
1st of 6
Date
26/Nov/22
Distance
1675m
Class
Mdn
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
57
Margin
2.3
Flucs
3.20 - 5.50
Winning Time
1:39.84
Placings
2 Cellar Champ
3 Express Cash
4 Dancing In The Sky
Wagga Riverside
4th of 8
Date
21/Nov/22
Distance
1675m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
59
Margin
3.8
Flucs
9.00 - 13.00
Winning Time
1:44.56
Placings
1 Sledge
2 Military Manoeuver
3 Golden River Gift
Gundagai
7th of 10
Date
12/Nov/22
Distance
1580m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
56.5
Margin
7.2
Flucs
9.00 - 12.00
Winning Time
1:34.91
Placings
1 Smokin' Soldier
2 Buff In Disguise
3 Obverse
4 Hong Kong Fighter
Canberra
3rd of 9
Date
21/Oct/22
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
7
Weight
59
Margin
5.8
Flucs
9.00 - 7.00
Winning Time
1:25.66
Placings
1 Offspring
2 Magpie Chorus
4 Desiream
Narrandera
8th of 12
Date
13/Aug/22
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Soft (7)
Barrier
9
Weight
57.5
Margin
7.4
Flucs
9.00 - 6.50
Winning Time
1:27.95
Placings
1 Charge Again
2 Sonattack
3 I Am Richenuff
Gundagai
6th of 12
Date
01/Aug/22
Distance
1180m
Class
Mdn
SOT
Heavy (10)
Barrier
5
Weight
58
Margin
6.2
Flucs
4.40 - 5.50
Winning Time
1:12.14
Placings
1 Supido Beauty
2 Hold Fast To Love
3 Grand Sassy
Wagga
2nd of 8
Date
29/Oct/21
Distance
1600m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
56.5
Margin
1.5
Flucs
3.20 - 4.20
Winning Time
1:38.50
Placings
1 Twig
3 Pillar Of Strength
4 Shadow Of Mordor
Wagga
3rd of 11
Date
16/Oct/21
Distance
1600m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
10
Weight
58.5
Margin
0.9
Flucs
11.00 - 9.50
Winning Time
1:38.30
Placings
1 Pillar Of Strength
2 Blackall
4 King Tat
Bathurst
7th of 11
Date
26/Sep/21
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
11
Weight
59
Margin
4.5
Flucs
10.00 - 11.00
Winning Time
1:22.94
Placings
1 Vivenzo
2 Driving Force
3 Ting Tong
Wagga
5th of 11
Date
18/Sep/21
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Soft (5)
Barrier
6
Weight
59
Margin
2.4
Flucs
14.00 - 10.00
Winning Time
1:26.25
Placings
1 Twig
2 Lawyer's Delight
3 Pillar Of Strength
Narrandera
2nd of 8
Date
14/Aug/21
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
59
Margin
0.1
Flucs
4.80 - 5.50
Winning Time
1:24.68
Placings
1 Scorch The Turf
3 Surreal Deal
4 Roman Nero
Gundagai
5th of 10
Date
02/Aug/21
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (10)
Barrier
8
Weight
0
Margin
2.2
Flucs
-
Winning Time
1:05.39
Placings
1 Adapt
2 Undisturbed
3 Blushing Mary
Wagga
6th of 9
Date
26/Jan/21
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
0
Margin
4.2
Flucs
-
Winning Time
1:00.60
Placings
1 Teng Hui Feng Li
2 Kee Kee Mofeed
3 Black Lavender
Canberra
5th of 10
Date
29/Dec/20
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
57.5
Margin
3.1
Flucs
91.00 - 26.00
Winning Time
0:58.46
Placings
1 Red Kanzi
2 Pandering
3 River Mac
Canberra
4th of 9
Date
24/Jul/20
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (5)
Barrier
8
Weight
0
Margin
6.1
Flucs
-
Winning Time
0:54.55
Placings
1 Dalmatinka
2 River Reece
3 Annual
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4. Nic's Hero (3) 28120 61kg
J: Holly Durnan(a2.0) T: G J Colvin
|
16 17 18 17
|
16.00 | 3.60 | 17.00 | 2.90 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsCanberra Acton
12th of 12
Date
14/Jun/24
Distance
1280m
Class
Open
SOT
Synthetic (0)
Barrier
7
Weight
54
Margin
5.1
Flucs
41.00 - 21.00
Winning Time
1:15.71
Placings
1 Craving Magic
2 Trooper Knuckle
3 Vella Magic
4 Ferrari Girl
Wagga
2nd of 7
Date
31/May/24
Distance
1400m
Class
BM82
SOT
Heavy (9)
Barrier
4
Weight
54
Margin
0.3
Flucs
9.00 - 12.00
Winning Time
1:26.07
Placings
1 Mathrin
3 Ready To Humble
4 Rathlin
Cootamundra
1st of 8
Date
18/May/24
Distance
1400m
Class
BM74
SOT
Good (3)
Barrier
5
Weight
54.5
Margin
4.8
Flucs
2.50 -
Winning Time
1:22.75
Placings
2 Super Riff
3 Crucial Witness
4 Fil
Deniliquin
8th of 8
Date
25/Apr/24
Distance
1600m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
59
Margin
3.3
Flucs
3.20 -
Winning Time
1:37.54
Placings
1 Think More
2 Koyuga Breeze
3 Dream Inherit
4 Char
Holbrook
2nd of 11
Date
13/Apr/24
Distance
1400m
Class
BM74
SOT
Soft (5)
Barrier
11
Weight
54.5
Margin
0.3
Flucs
6.00 -
Winning Time
1:22.93
Placings
1 Daly Heads
3 Solvere
4 Tough James
Goulburn
8th of 8
Date
05/Nov/23
Distance
1600m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
59.5
Margin
6.8
Flucs
18.00 - 12.00
Winning Time
1:38.87
Placings
1 Outahand
2 Reet Petite
3 Knights Armour
4 Lumber Dream
Albury
4th of 5
Date
28/Oct/23
Distance
1600m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
60
Margin
4.04
Flucs
6.00 - 4.20
Winning Time
1:38.32
Placings
1 Mr Metrics
2 Oceans Of Stanima
3 Fox Appeal
Wagga
2nd of 9
Date
14/Oct/23
Distance
1600m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
59
Margin
0.2
Flucs
6.00 - 5.00
Winning Time
1:37.64
Placings
1 Knights Armour
3 Fil
4 Upper House
Leeton
1st of 8
Date
25/Sep/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
8
Weight
60.5
Margin
1.3
Flucs
2.35 - 2.45
Winning Time
1:36.30
Placings
2 Trust Bill
3 Jack The Brumby
4 Yael's Delight
Wagga
1st of 12
Date
16/Sep/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
57.5
Margin
1
Flucs
4.40 - 4.60
Winning Time
1:36.92
Placings
2 Howlowcanyougo
3 Char
4 Southern Highlands
Wagga
5th of 12
Date
31/Aug/23
Distance
1600m
Class
BM66
SOT
Soft (7)
Barrier
9
Weight
54
Margin
4.7
Flucs
9.00 - 8.50
Winning Time
1:39.02
Placings
1 Spitfire
2 Sky Diamonds
3 Shaddy
4 Nullify
Corowa
2nd of 8
Date
31/Jul/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Soft (7)
Barrier
2
Weight
58
Margin
3
Flucs
3.60 - 4.00
Winning Time
1:39.16
Placings
1 Dancing In The Sky
3 Cracking Dawn
4 Let's Get Animal
Narrandera
2nd of 11
Date
16/Jul/23
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
7
Weight
57
Margin
0.1
Flucs
4.40 - 5.00
Winning Time
1:24.06
Placings
1 Choice Harvest
3 Your Not The Boss
4 Sonattack
Corowa
11th of 13
Date
03/Jul/23
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Soft (7)
Barrier
8
Weight
58
Margin
6.1
Flucs
10.00 - 7.50
Winning Time
1:26.34
Placings
1 Choice Harvest
2 Adki
3 Add Milk
4 Magic Merv
Wagga
3rd of 12
Date
13/Jun/23
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Heavy (10)
Barrier
7
Weight
58
Margin
3.3
Flucs
10.00 - 10.00
Winning Time
1:13.58
Placings
1 Nats Enough
2 Dupride Star
4 Willybeafactor
Nowra
3rd of 8
Date
21/May/23
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Heavy (8)
Barrier
1
Weight
57
Margin
0.3
Flucs
3.40 - 3.30
Winning Time
1:11.65
Placings
1 Fifty Carats
2 Starliv
4 Man Of Reign
Wagga
4th of 14
Date
05/May/23
Distance
1300m
Class
BM58
SOT
Soft (6)
Barrier
12
Weight
61
Margin
0.7
Flucs
6.50 - 10.00
Winning Time
1:17.98
Placings
1 Packer
2 Manila Thriller
3 Stand Your Ground
Canberra
6th of 9
Date
21/Apr/23
Distance
1200m
Class
BM65
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
54
Margin
3.2
Flucs
11.00 - 15.00
Winning Time
1:10.99
Placings
1 Almahero
2 Noble Beauty
3 Charlemagne
4 Titan Star
Wagga Riverside
2nd of 6
Date
12/Apr/23
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (7)
Barrier
2
Weight
0
Margin
0.2
Flucs
-
Winning Time
0:59.45
Placings
1 Sacred Oath
3 Game Cove
4 Zofferella
Wagga
5th of 9
Date
17/Jan/23
Distance
1400m
Class
BM74
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
53.5
Margin
2.7
Flucs
18.00 - 15.00
Winning Time
1:23.29
Placings
1 La Sante
2 Blazing Sunrise
3 Brenlyn's Trooper
4 Temoin Chaud
Wagga
5th of 9
Date
05/Jan/23
Distance
1400m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
57.5
Margin
4
Flucs
10.00 - 14.00
Winning Time
1:23.03
Placings
1 Invertational
2 Temoin Chaud
3 Buzz 'N' Joe
4 Arachidi
Wagga
2nd of 11
Date
23/Dec/22
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
10
Weight
59.5
Margin
1.3
Flucs
20.00 - 10.00
Winning Time
1:25.26
Placings
1 Jack's All Magic
3 Nats Enough
4 Romeo Vella
Albury
8th of 10
Date
10/Dec/22
Distance
1175m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
56
Margin
4
Flucs
9.00 - 8.00
Winning Time
1:10.48
Placings
1 Well In Sight
2 Our Last Cash
3 La Sante
4 Magic Merv
Wodonga
9th of 12
Date
25/Nov/22
Distance
1300m
Class
BM70
SOT
Good (3)
Barrier
12
Weight
56
Margin
8
Flucs
81.00 - 61.00
Winning Time
1:16.24
Placings
1 He's Xceptional
2 Broadside Armour
3 Diesel 'N' Dust
4 Ghost Doctor
Wagga
5th of 9
Date
28/Oct/22
Distance
1300m
Class
Open
SOT
Heavy (8)
Barrier
4
Weight
55
Margin
0.8
Flucs
20.00 - 15.00
Winning Time
1:19.95
Placings
1 Banger
2 Swagger
3 Galaxy Force
4 Mad As Zariz
Wagga
9th of 13
Date
19/Oct/22
Distance
1300m
Class
BM74
SOT
Heavy (9)
Barrier
6
Weight
55
Margin
6.3
Flucs
15.00 - 12.00
Winning Time
1:18.50
Placings
1 Super Helpful
2 Swagger
3 Galaxy Force
4 Would Be King
Narrandera
4th of 7
Date
26/Sep/22
Distance
1200m
Class
Open
SOT
Soft (6)
Barrier
5
Weight
55
Margin
1.57
Flucs
14.00 - 19.00
Winning Time
1:12.10
Placings
1 Big Day Out
2 Ecker Road
3 Seventh Seal
Wagga
6th of 6
Date
17/Sep/22
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (10)
Barrier
0
Weight
0
Margin
3.56
Flucs
-
Winning Time
1:04.17
Placings
1 Another One
2 Participator
3 Lumber Dream
4 Rockin' Shamus
Canberra
6th of 10
Date
22/Apr/22
Distance
1400m
Class
BM70
SOT
Soft (7)
Barrier
1
Weight
57
Margin
4.5
Flucs
19.00 - 14.00
Winning Time
1:24.94
Placings
1 Cyborg
2 Propose A Toast
3 Milamoo
Gundagai
8th of 12
Date
03/Apr/22
Distance
1180m
Class
BM66
SOT
Soft (7)
Barrier
4
Weight
57
Margin
5.4
Flucs
10.00 - 11.00
Winning Time
1:10.53
Placings
1 Alpha Go
2 Smuggler's Run
3 Northernero
Wagga Riverside
1st of 8
Date
08/Mar/22
Distance
1215m
Class
Cls 3
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
55
Margin
0.1
Flucs
7.50 - 5.00
Winning Time
1:11.88
Placings
2 Smuggler's Run
3 Evanora
4 Yugosphere
Wagga
13th of 16
Date
19/Feb/22
Distance
1400m
Class
Cls 5
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
56
Margin
12
Flucs
91.00 - 61.00
Winning Time
1:22.08
Placings
1 Another One
2 Tap 'N' Run
3 Gusonic
Randwick
14th of 15
Date
05/Feb/22
Distance
1200m
Class
Cls 3
SOT
Soft (6)
Barrier
3
Weight
55
Margin
5.1
Flucs
81.00 - 71.00
Winning Time
1:10.49
Placings
1 Testator Silens
2 Anethole
3 Golden Point
Wagga
4th of 12
Date
26/Jan/22
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
2
Weight
61
Margin
1.7
Flucs
9.00 - 4.00
Winning Time
1:10.56
Placings
1 Blushing Mary
2 Equally Wild
3 Riverina Boy
Wagga
9th of 11
Date
26/Aug/21
Distance
1200m
Class
Cls 3
SOT
Soft (5)
Barrier
7
Weight
55.5
Margin
3.6
Flucs
6.50 - 5.50
Winning Time
1:11.27
Placings
1 Mnementh
2 Blitzar
3 Hardy
Wagga
1st of 11
Date
08/Aug/21
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Soft (7)
Barrier
10
Weight
57.5
Margin
0.5
Flucs
6.50 - 5.50
Winning Time
1:12.01
Placings
2 Away She Goes
3 Delivered
4 Barcoo Bill
Narrandera
3rd of 12
Date
18/Jul/21
Distance
1200m
Class
Cls 2
SOT
Heavy (9)
Barrier
12
Weight
58
Margin
3.3
Flucs
11.00 - 9.50
Winning Time
1:13.09
Placings
1 Claptone
2 Kenelem
4 Red Kanzi
Wagga
1st of 13
Date
05/Jul/21
Distance
1300m
Class
BM50
SOT
Heavy (9)
Barrier
9
Weight
62
Margin
0.1
Flucs
8.00 - 6.00
Winning Time
1:21.32
Placings
2 Away She Goes
3 War Games
4 Riverbend Chief
Wagga
1st of 14
Date
04/Jun/21
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
8
Weight
59
Margin
0.5
Flucs
4.40 - 3.50
Winning Time
1:20.17
Placings
2 Bring A Dame
3 Bromelia
4 Miss Brussels
Wagga Riverside
1st of 5
Date
19/May/21
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
0
Margin
1.3
Flucs
-
Winning Time
1:00.04
Placings
2 La Valkyrie
3 Samode
4 Strykabell
Wagga
10th of 13
Date
24/Dec/20
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
12
Weight
57.5
Margin
10.7
Flucs
17.00 - 13.00
Winning Time
1:25.70
Placings
1 One Aye
2 Arcadia Power
3 Unsugared
Albury
4th of 11
Date
05/Dec/20
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Soft (7)
Barrier
5
Weight
57.5
Margin
2.1
Flucs
12.00 - 6.50
Winning Time
1:26.91
Placings
1 Al Badr
2 Smoker's Lounge
3 Zenyasa
Wagga
3rd of 9
Date
23/Nov/20
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Heavy (9)
Barrier
7
Weight
57
Margin
2.8
Flucs
8.50 - 4.40
Winning Time
1:28.77
Placings
1 Phelan Thirsty
2 One Man Band
4 Cliff's Boy
Gundagai
7th of 12
Date
13/Nov/20
Distance
1180m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
10
Weight
58.5
Margin
5.9
Flucs
11.00 - 7.00
Winning Time
1:10.21
Placings
1 Poetic Power
2 Defiant Award
3 Big Steve
Wagga
5th of 11
Date
30/Oct/20
Distance
1000m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
55.5
Margin
4.3
Flucs
3.80 - 4.00
Winning Time
0:58.35
Placings
1 Premier Award
2 Sundelago
3 Evanora
Wagga
1st of 9
Date
17/Oct/20
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (8)
Barrier
3
Weight
0
Margin
0.5
Flucs
-
Winning Time
1:02.43
Placings
2 Duck Egg
3 Bonvalante
4 Words Unspoken
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5. Mischinka (1) 34054 60.5kg
J: Lachlan King T: Ben Brisbourne
|
8.5 9 8.5 8
|
8.00 | 2.30 | 8.10 | 2.10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsWagga
4th of 10
Date
17/Jun/24
Distance
2000m
Class
BM66
SOT
Soft (7)
Barrier
4
Weight
58.5
Margin
0.4
Flucs
13.00 - 14.00
Winning Time
2:08.52
Placings
1 Outlaw Ned
2 Adolphus
2 Fifi Blue
Wangaratta
5th of 10
Date
02/Jun/24
Distance
1590m
Class
BM64
SOT
Soft (6)
Barrier
7
Weight
56
Margin
2.9
Flucs
20.00 - 18.00
Winning Time
1:39.08
Placings
1 Fil
2 Prooinga
3 Mayan
4 Peel The Stickers
Cranbourne
11th of 12
Date
19/Apr/24
Distance
2025m
Class
BM58
SOT
Soft (6)
Barrier
2
Weight
61
Margin
9.4
Flucs
26.00 - 26.00
Winning Time
2:06.88
Placings
1 Carisbrook
2 Sambucus
3 Master Right
4 Sacred Bull
Bendigo
4th of 11
Date
21/Mar/24
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
1
Weight
61.5
Margin
5.8
Flucs
14.00 - 9.50
Winning Time
1:35.60
Placings
1 Miletus
2 Royal Fox
3 Reggie's Folly
Wangaratta
3rd of 11
Date
02/Mar/24
Distance
2000m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
59.5
Margin
0.5
Flucs
2.40 - 2.35
Winning Time
2:08.07
Placings
1 Swindon Lass
2 Inthelapofthegods
4 Easy Road
Benalla
3rd of 6
Date
20/Feb/24
Distance
1606m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
59.5
Margin
3.5
Flucs
5.50 - 6.00
Winning Time
1:35.58
Placings
1 Crown Crusher
2 Storm's Colours
4 Char
Wangaratta
1st of 6
Date
25/Jan/24
Distance
1590m
Class
BM64
SOT
Soft (5)
Barrier
5
Weight
58
Margin
0.1
Flucs
10.00 - 7.50
Winning Time
1:39.02
Placings
2 Kharma
3 Ferlaxing
4 Boondocks
Wagga
2nd of 10
Date
05/Jan/24
Distance
1800m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
61
Margin
0.2
Flucs
2.90 - 2.80
Winning Time
1:50.41
Placings
1 Abseiler
3 Lonhro Lily
4 Chaotic Beauty
Wagga Riverside
3rd of 12
Date
12/Dec/23
Distance
1800m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
56.5
Margin
0.4
Flucs
2.90 - 2.90
Winning Time
1:49.23
Placings
1 Dream Inherit
2 Lumber Dream
4 Burgundy Girl
Albury
1st of 7
Date
28/Nov/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
6
Weight
58.5
Margin
1.5
Flucs
3.10 - 5.00
Winning Time
1:37.55
Placings
2 Keith
3 Cracker Dance
4 Daly Heads
Benalla
1st of 6
Date
13/Nov/23
Distance
1200m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
0
Margin
0.4
Flucs
-
Winning Time
1:14.10
Placings
2 Moveforlex
3 Umgawa
4 Alhambra Lad
Tatura
2nd of 10
Date
16/Jun/23
Distance
1980m
Class
BM58
SOT
Heavy (10)
Barrier
6
Weight
58
Margin
2.3
Flucs
5.00 - 6.50
Winning Time
2:14.43
Placings
1 Alors Tu Crois
3 Yulara
4 Barmah Al
Wagga
3rd of 14
Date
02/Jun/23
Distance
2000m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
12
Weight
61.5
Margin
1.1
Flucs
9.50 - 7.50
Winning Time
2:04.99
Placings
1 Region Time
2 La Sagrada
4 Would Be King
Kyneton
6th of 9
Date
18/May/23
Distance
2037m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
59
Margin
4.6
Flucs
9.50 - 5.50
Winning Time
2:09.71
Placings
1 Prince Of The City
2 Stark Raving
3 Highland Harley
4 Fifi Blue
Wagga
1st of 11
Date
04/May/23
Distance
2000m
Class
BM66
SOT
Soft (6)
Barrier
11
Weight
55.5
Margin
0.1
Flucs
12.00 - 12.00
Winning Time
2:07.01
Placings
2 Oceans Of Stanima
3 Foxtrot Bravo
4 Sumdeel
Wodonga
4th of 10
Date
21/Apr/23
Distance
2050m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
56
Margin
2.75
Flucs
4.60 - 3.50
Winning Time
2:08.68
Placings
1 Sellente
2 Highland Harley
3 Bring A Dame
Kerang
2nd of 7
Date
08/Apr/23
Distance
1800m
Class
Open
SOT
Soft (5)
Barrier
5
Weight
53
Margin
0.8
Flucs
3.40 - 3.20
Winning Time
1:55.78
Placings
1 Coraggio
3 Storm's Colours
4 Brasada
Benalla
2nd of 9
Date
31/Mar/23
Distance
2040m
Class
BM58
SOT
Soft (6)
Barrier
8
Weight
59
Margin
2.5
Flucs
9.00 - 9.00
Winning Time
2:12.45
Placings
1 Jaykayann
3 Native Girl
4 Prince Of The City
Moonee Valley
15th of 15
Date
18/Mar/23
Distance
1600m
Class
BM80
SOT
Good (4)
Barrier
11
Weight
54
Margin
7.8
Flucs
201.00 - 301.00
Winning Time
1:35.71
Placings
1 Yulong Patrol
2 British Columbia
3 Intellective
4 True Nobility
Wangaratta
5th of 9
Date
04/Mar/23
Distance
1590m
Class
BM70
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
54
Margin
8.6
Flucs
61.00 - 41.00
Winning Time
1:35.19
Placings
1 Suparazi
2 Daily Bugle
3 Storm's Colours
4 Euro Dandy
Benalla
4th of 12
Date
27/Feb/23
Distance
1606m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
57.5
Margin
2.5
Flucs
14.00 - 12.00
Winning Time
1:35.69
Placings
1 Super Solar
2 The Untacklabull
3 Dexa Bill
Wodonga
4th of 9
Date
17/Feb/23
Distance
1590m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
59.5
Margin
5.1
Flucs
15.00 - 18.00
Winning Time
1:36.69
Placings
1 Euphemia
2 Miss Athena
3 Svaneke
Wodonga
4th of 12
Date
06/Feb/23
Distance
1590m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
59.5
Margin
6.2
Flucs
14.00 - 13.00
Winning Time
1:34.75
Placings
1 Euphemia
2 Secret Way
3 Abseiler
Wangaratta
4th of 8
Date
22/Dec/22
Distance
2000m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
54
Margin
7.8
Flucs
19.00 - 17.00
Winning Time
2:04.60
Placings
1 Max Mercury
2 Cuffe's Grange
3 Water Into Wine
Bendigo
7th of 12
Date
11/Dec/22
Distance
2200m
Class
RST64
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
56
Margin
6
Flucs
6.50 - 5.00
Winning Time
2:18.05
Placings
1 Inayforhay
2 Testa Life
3 Light Up The Moon
4 Mr Mischief
Wodonga
2nd of 8
Date
25/Nov/22
Distance
2050m
Class
BM64
SOT
Good (3)
Barrier
4
Weight
55.5
Margin
0.8
Flucs
12.00 -
Winning Time
2:05.36
Placings
1 Salassi
3 Smokin' Soldier
4 Race Against Time
Moonee Valley
5th of 10
Date
11/Nov/22
Distance
1600m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
56.5
Margin
2.7
Flucs
19.00 - 18.00
Winning Time
1:39.38
Placings
1 Missy Longport
2 Ballynora
3 Mostly Sunny
4 Dane On Tour
Ballarat Synthetic
5th of 8
Date
27/Oct/22
Distance
1500m
Class
BM58
SOT
Synthetic (0)
Barrier
4
Weight
59
Margin
4.9
Flucs
3.60 - 3.60
Winning Time
1:33.48
Placings
1 Quite The Lass
2 Rebel Typhoon
3 Dexa Bill
4 Regal Rave
Echuca
3rd of 10
Date
11/Oct/22
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
59
Margin
3.3
Flucs
11.00 - 12.00
Winning Time
1:26.78
Placings
1 Star Buyer
2 Salute To The Sun
4 Eureka
Benalla
1st of 7
Date
26/Sep/22
Distance
1200m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (10)
Barrier
0
Weight
0
Margin
0.8
Flucs
-
Winning Time
1:19.00
Placings
2 Fire Glo Too
3 The Cunning Fox
4 Hard To Cross
Ballarat Synthetic
5th of 12
Date
16/May/22
Distance
2100m
Class
BM58
SOT
Synthetic (0)
Barrier
1
Weight
60
Margin
11.1
Flucs
7.50 - 7.00
Winning Time
2:12.11
Placings
1 Crystal Dynasty
2 Mr Mischief
3 Indian Doll
Werribee
5th of 9
Date
02/May/22
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Soft (7)
Barrier
1
Weight
61.5
Margin
3
Flucs
3.50 - 3.20
Winning Time
1:42.72
Placings
1 Playing It Safe
2 Dynamic Moss
3 Sacred Cove
Cranbourne
4th of 5
Date
01/Apr/22
Distance
2025m
Class
BM70
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
58
Margin
3.4
Flucs
6.00 - 6.50
Winning Time
2:07.54
Placings
1 Hardly Sweet
2 Thought Provoking
3 Heljami
Moonee Valley
3rd of 8
Date
25/Mar/22
Distance
2040m
Class
BM64
SOT
Good (3)
Barrier
1
Weight
57
Margin
2.3
Flucs
14.00 - 14.00
Winning Time
2:06.64
Placings
1 Look Sharpish
2 Inverell
4 Asternishing
Towong
1st of 10
Date
12/Mar/22
Distance
1600m
Class
BM70
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
52
Margin
1
Flucs
3.60 - 2.60
Winning Time
1:35.35
Placings
2 Written Advice
3 Sizzleonthebridge
4 Riding High
Benalla
2nd of 9
Date
18/Feb/22
Distance
1612m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
8
Weight
59
Margin
0.2
Flucs
3.20 - 4.00
Winning Time
1:38.29
Placings
1 Judge Jeanine
3 Mulofdubai
4 Okra
Benalla
2nd of 8
Date
07/Feb/22
Distance
1606m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
58.5
Margin
0.4
Flucs
4.80 - 3.00
Winning Time
1:39.00
Placings
1 Cuffe's Grange
3 Victory Chuckle
4 Jumpin' Jaguar
Benalla
1st of 11
Date
16/Jan/22
Distance
1606m
Class
RST58
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
57.5
Margin
0.5
Flucs
3.90 - 4.80
Winning Time
1:38.14
Placings
2 Shultzy
3 Written Advice
4 Munsa Magic
Hanging Rock
3rd of 6
Date
01/Jan/22
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
56.5
Margin
1.9
Flucs
1.90 -
Winning Time
1:41.45
Placings
1 Purrfect Scent
2 Sebeat
4 Tyrannto
Wangaratta
1st of 9
Date
11/Dec/21
Distance
1590m
Class
RST58
SOT
Good (3)
Barrier
1
Weight
54
Margin
1.5
Flucs
2.25 - 2.45
Winning Time
1:36.42
Placings
2 Femme Americain
3 Stoney Vista
4 Heimberg
Bendigo
3rd of 8
Date
25/Nov/21
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
55.5
Margin
2.3
Flucs
3.30 - 5.00
Winning Time
1:38.85
Placings
1 Obedience
2 Hard Squeeze
4 Red Cracker
Benalla
4th of 10
Date
08/Nov/21
Distance
1200m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
0
Margin
2
Flucs
-
Winning Time
1:13.30
Placings
1 Copperfield
2 Funnyifitwon
3 Dragon Delight
Pakenham Synthetic
5th of 9
Date
08/Jun/21
Distance
2200m
Class
BM58
SOT
Synthetic (0)
Barrier
5
Weight
57.5
Margin
6.3
Flucs
3.70 - 4.80
Winning Time
2:18.69
Placings
1 Manhattan Sting
2 Dubawi Prince
3 Uniquely
Pakenham Synthetic
2nd of 10
Date
31/May/21
Distance
2200m
Class
BM58
SOT
Synthetic (0)
Barrier
5
Weight
57.5
Margin
0.1
Flucs
5.50 - 5.50
Winning Time
2:18.07
Placings
1 Mr Joobs
3 Manhattan Sting
4 Wineglass Bay
Wodonga
4th of 10
Date
22/May/21
Distance
1590m
Class
RST58
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
56
Margin
7.4
Flucs
3.00 - 3.30
Winning Time
1:36.86
Placings
1 Sharlie
2 Magic Ticket
3 Diss 'N' Dat
Wodonga
5th of 14
Date
07/May/21
Distance
1590m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
58
Margin
1.3
Flucs
4.40 - 5.50
Winning Time
1:37.11
Placings
1 Clean Hands
2 Suburbia
3 Medusa's Son
Pakenham Synthetic
3rd of 11
Date
18/Apr/21
Distance
1600m
Class
RST58
SOT
Synthetic (0)
Barrier
7
Weight
56
Margin
0.6
Flucs
7.00 - 7.50
Winning Time
1:37.25
Placings
1 Running Cloud
2 Our Guardian Angel
4 Chillydog
Benalla
3rd of 10
Date
09/Apr/21
Distance
1406m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
58
Margin
1.0
Flucs
31.00 - 41.00
Winning Time
1:25.96
Placings
1 Constant Flow
2 Cuffe's Grange
4 Great Bay
Tatura
7th of 10
Date
31/Mar/21
Distance
1100m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
0
Margin
6.9
Flucs
-
Winning Time
1:06.00
Placings
1 Handsome Veggie
2 Helano
3 Kulwin
Yarra Glen
6th of 11
Date
28/Nov/20
Distance
1950m
Class
RST58
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
58.5
Margin
5.1
Flucs
14.00 - 13.00
Winning Time
2:01.85
Placings
1 Absolutely Nothing
2 Miss Sharp
3 The Cook
Benalla
6th of 10
Date
08/Nov/20
Distance
1612m
Class
RST58
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
59
Margin
3.9
Flucs
16.00 - 13.00
Winning Time
1:37.22
Placings
1 Secret Way
2 Written Advice
3 Elevenbee
Echuca
8th of 9
Date
26/Oct/20
Distance
1209m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
8
Weight
57
Margin
9
Flucs
81.00 - 51.00
Winning Time
1:12.27
Placings
1 Boom Boom Becker
2 Almas
3 Sticking Point
Tatura
5th of 12
Date
15/Aug/20
Distance
1600m
Class
RST58
SOT
Heavy (9)
Barrier
10
Weight
59
Margin
2.9
Flucs
16.00 - 13.00
Winning Time
1:41.83
Placings
1 Regal Effort
2 Buchan Hoaks
3 Showamour
Echuca
3rd of 10
Date
26/Jul/20
Distance
1600m
Class
RST58
SOT
Soft (6)
Barrier
8
Weight
59
Margin
2.8
Flucs
17.00 - 14.00
Winning Time
1:42.36
Placings
1 Pieropan
2 Roederer
4 Irubi
Wodonga
8th of 10
Date
19/Jul/20
Distance
1590m
Class
RST58
SOT
Soft (6)
Barrier
6
Weight
59.5
Margin
4.5
Flucs
9.50 - 10.00
Winning Time
1:39.84
Placings
1 You'Re So Natural
2 Great Bay
3 Apple Bay
Echuca
3rd of 10
Date
04/Jul/20
Distance
1600m
Class
RST58
SOT
Heavy (9)
Barrier
10
Weight
59.5
Margin
2.6
Flucs
26.00 - 17.00
Winning Time
1:43.63
Placings
1 Rewarding Ruby
2 Red Cracker
4 Vain Tiger
Echuca
5th of 10
Date
13/Jun/20
Distance
1600m
Class
RST58
SOT
Soft (6)
Barrier
4
Weight
59.5
Margin
1.6
Flucs
17.00 - 15.00
Winning Time
1:42.35
Placings
1 Ubin Thunderstruck
2 Full Ahead
3 Midas Man
Wodonga
12th of 12
Date
23/May/20
Distance
1590m
Class
RST58
SOT
Soft (5)
Barrier
11
Weight
60
Margin
9.1
Flucs
17.00 - 15.00
Winning Time
1:37.84
Placings
1 She Won't Leave
2 Get Ya Kicks
3 Tycoon Dreaming
Swan Hill
6th of 12
Date
11/May/20
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
59
Margin
4.3
Flucs
81.00 - 51.00
Winning Time
1:39.52
Placings
1 Open The Hatch
2 Sinamay
3 Nova Way
Wodonga
6th of 11
Date
27/Apr/20
Distance
1200m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
2
Weight
59
Margin
2.2
Flucs
51.00 - 51.00
Winning Time
1:12.55
Placings
1 Gojazz
2 Elmore Lad
3 Constant Flow
Benalla
9th of 13
Date
12/Jan/20
Distance
1606m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
5
Weight
56.5
Margin
6.5
Flucs
15.00 - 7.50
Winning Time
1:36.38
Placings
1 Richwaite Lady
2 Brighton Toff
3 Numero Quatre
Echuca
6th of 10
Date
31/Dec/19
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
59.5
Margin
4.3
Flucs
8.50 - 7.00
Winning Time
1:40.05
Placings
1 The Boy Wonder
2 Annuello
3 Brunot
Tatura
1st of 9
Date
08/Dec/19
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
1
Weight
57.5
Margin
1.3
Flucs
9.00 - 6.50
Winning Time
1:36.91
Placings
2 Careca
3 Welcome Stryker
4 Country Cop
Benalla
4th of 11
Date
22/Nov/19
Distance
1606m
Class
BM58
SOT
Good (3)
Barrier
11
Weight
58
Margin
4
Flucs
26.00 - 21.00
Winning Time
1:37.62
Placings
1 White Thyme
2 Stryke A Star
3 Wave Reviews
Tatura
1st of 8
Date
01/Nov/19
Distance
1600m
Class
Mdn
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
56.5
Margin
0.2
Flucs
4.40 - 5.50
Winning Time
1:39.04
Placings
2 Jay Pee Bee
3 Fair Go
4 Spa
Seymour
6th of 10
Date
20/Oct/19
Distance
1600m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
54
Margin
5.8
Flucs
91.00 - 31.00
Winning Time
1:37.42
Placings
1 Aussie Nugget
2 Subrunner
3 Smoke Bomb
Tatura
4th of 10
Date
06/Oct/19
Distance
1600m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
54
Margin
7.2
Flucs
26.00 - 21.00
Winning Time
1:36.98
Placings
1 Fiorente's Girl
2 Sangria Miss
3 Melarita
Tatura
3rd of 9
Date
21/Sep/19
Distance
1600m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
54
Margin
0.9
Flucs
21.00 - 13.00
Winning Time
1:39.33
Placings
1 Havaduel
2 Dejakkal
4 Zawadi Farasi
Wodonga
5th of 9
Date
09/Sep/19
Distance
1590m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
7
Weight
55
Margin
3.3
Flucs
71.00 - 31.00
Winning Time
1:39.25
Placings
1 River Mist
2 It's Christmas
3 Singles
Swan Hill
9th of 9
Date
26/Aug/19
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
56.5
Margin
8.5
Flucs
15.00 - 17.00
Winning Time
1:17.66
Placings
1 Vilanelle
2 Eightfa
3 Kasimba
Albury
7th of 11
Date
30/Jul/19
Distance
1175m
Class
Mdn
SOT
Heavy (10)
Barrier
4
Weight
55
Margin
10.2
Flucs
15.00 - 10.00
Winning Time
1:13.97
Placings
1 Idle Fancy
2 Leftover Diamond
3 Lennox Road
St Arnaud
7th of 7
Date
03/Jul/19
Distance
1200m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (6)
Barrier
7
Weight
0
Margin
9.6
Flucs
-
Winning Time
1:17.50
Placings
1 Cafe Tortoni
2 Gwen's Gift
3 Garbhan
Yarra Glen
7th of 8
Date
08/Jan/19
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
4
Weight
56.5
Margin
7.1
Flucs
7.50 - 5.00
Winning Time
1:11.53
Placings
1 Sly Choice
2 Khalon
3 Here's Alwyn
Seymour
8th of 12
Date
20/Dec/18
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
56.5
Margin
6.6
Flucs
11.00 - 14.00
Winning Time
1:11.09
Placings
1 Six Sigma
2 Chandon Apparel
3 Everywhere Mann
Wangaratta
4th of 11
Date
03/Sep/18
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
5
Weight
58
Margin
4.7
Flucs
21.00 - 14.00
Winning Time
1:26.25
Placings
1 Evie Matilda
2 Dark Confidant
3 Disenchanted
Swan Hill
3rd of 12
Date
20/Aug/18
Distance
1300m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
56.5
Margin
0.3
Flucs
4.60 - 5.50
Winning Time
1:18.97
Placings
1 Desperate Diva
2 Lazy Bear
4 Our First Nova
Echuca
4th of 11
Date
07/Jul/18
Distance
1100m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
56.5
Margin
4.7
Flucs
41.00 - 26.00
Winning Time
1:06.73
Placings
1 Leonardo Da Hinchi
2 Sleek Acheeva
3 Shebaa
Albury
3rd of 7
Date
30/May/18
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (7)
Barrier
3
Weight
0
Margin
1.5
Flucs
-
Winning Time
0:56.97
Placings
1 Madam Palmer
2 Secret Power
4 Just Vic Wildo
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6. Char (6) 04488 57kg
J: Josh Richards T: Ben Brisbourne
|
11 10 11
|
9.00 | 2.60 | 11.10 | 3.10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsWangaratta
8th of 10
Date
20/Jun/24
Distance
2000m
Class
BM64
SOT
Soft (5)
Barrier
10
Weight
56.5
Margin
9.2
Flucs
18.00 - 26.00
Winning Time
2:07.36
Placings
1 Myers Reward
2 The Devil In Her
3 Djockovic
4 Steal The Sun
Wangaratta
8th of 10
Date
02/Jun/24
Distance
1590m
Class
BM64
SOT
Soft (6)
Barrier
8
Weight
59.5
Margin
5.9
Flucs
21.00 - 21.00
Winning Time
1:39.08
Placings
1 Fil
2 Prooinga
3 Mayan
4 Peel The Stickers
Albury
4th of 13
Date
10/May/24
Distance
1500m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
62
Margin
1.8
Flucs
8.00 - 11.00
Winning Time
1:29.77
Placings
1 Keith
2 Tizso Fab
3 Outlaw Ned
Deniliquin
4th of 8
Date
25/Apr/24
Distance
1600m
Class
BM66
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
58
Margin
2.2
Flucs
4.60 -
Winning Time
1:37.54
Placings
1 Think More
2 Koyuga Breeze
3 Dream Inherit
Benalla
2nd of 4
Date
08/Apr/24
Distance
1200m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (7)
Barrier
2
Weight
0
Margin
0.8
Flucs
-
Winning Time
1:15.52
Placings
1 Virtuous Circle
3 Think More
4 Classic Fastnet
Albury
11th of 11
Date
21/Mar/24
Distance
1600m
Class
Open
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
55
Margin
10.9
Flucs
21.00 - 21.00
Winning Time
1:35.88
Placings
1 Cliff House
2 Baledon
3 One Aye
4 Persian Dancer
Wangaratta
6th of 13
Date
02/Mar/24
Distance
1590m
Class
BM70
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
58
Margin
3.5
Flucs
19.00 - 21.00
Winning Time
1:36.29
Placings
1 Duped By Spin
2 Jucconi
3 Fox Appeal
4 Defiant Diva
Benalla
4th of 6
Date
20/Feb/24
Distance
1606m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
60
Margin
7.3
Flucs
7.50 - 6.00
Winning Time
1:35.58
Placings
1 Crown Crusher
2 Storm's Colours
3 Mischinka
Kyneton
3rd of 8
Date
03/Feb/24
Distance
1856m
Class
BM70
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
58.5
Margin
1.5
Flucs
20.00 - 17.00
Winning Time
1:54.92
Placings
1 Station One
2 The Cunning Fox
4 Bolshoi Princess
Wangaratta
3rd of 12
Date
11/Jan/24
Distance
1590m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
58.5
Margin
0.9
Flucs
7.00 - 6.50
Winning Time
1:36.73
Placings
1 Quite The Lass
2 Ferlaxing
4 Bellman
Albury
1st of 8
Date
16/Dec/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
60.5
Margin
1.8
Flucs
5.00 - 4.40
Winning Time
1:36.87
Placings
2 Bia Tinne
3 Daly Heads
4 Dark Legacy
Wodonga
8th of 9
Date
24/Nov/23
Distance
2050m
Class
BM64
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
60.5
Margin
9.45
Flucs
17.00 - 10.00
Winning Time
2:05.28
Placings
1 Fifi Blue
2 Old Gregg
3 The Rooster
4 Prince Of The City
Benalla
8th of 8
Date
12/Nov/23
Distance
2046m
Class
BM70
SOT
Good (3)
Barrier
8
Weight
57.5
Margin
6.85
Flucs
13.00 - 10.00
Winning Time
2:06.29
Placings
1 Equine Philosopher
2 Privileged Son
3 Never Again
4 Ruling
Albury
1st of 6
Date
28/Oct/23
Distance
2000m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
62
Margin
0.1
Flucs
3.20 - 3.40
Winning Time
2:03.65
Placings
2 Let's Say Grace
3 Snap Book
4 Coralee
Wagga
1st of 10
Date
23/Oct/23
Distance
1800m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
60
Margin
2.3
Flucs
6.50 - 4.60
Winning Time
1:48.86
Placings
2 Military Manoeuver
3 Let's Say Grace
4 Flying Step
Leeton
2nd of 8
Date
25/Sep/23
Distance
1900m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
59
Margin
0.2
Flucs
1.95 - 2.00
Winning Time
1:56.95
Placings
1 Northern Tahnee
3 Major Lazer
4 Let's Get Festive
Wagga
3rd of 12
Date
16/Sep/23
Distance
1600m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
60
Margin
3.8
Flucs
5.50 - 5.50
Winning Time
1:36.92
Placings
1 Nic's Hero
2 Howlowcanyougo
4 Southern Highlands
Echuca
8th of 10
Date
26/Aug/23
Distance
1600m
Class
RST58
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
60
Margin
8.1
Flucs
6.00 - 5.00
Winning Time
1:41.21
Placings
1 Dance Ready
2 Frankie Two Angels
3 Top Arctic
4 The Talking Toff
Kerang
6th of 10
Date
12/Aug/23
Distance
1400m
Class
RST58
SOT
Good (3)
Barrier
7
Weight
60
Margin
2.9
Flucs
7.00 - 6.00
Winning Time
1:25.59
Placings
1 Little Mermaid
1 Dixie Built
3 Rivaldo
4 Darksaber
Bordertown
6th of 12
Date
11/Dec/22
Distance
1550m
Class
BM60
SOT
Soft (5)
Barrier
7
Weight
59
Margin
4
Flucs
7.50 - 7.00
Winning Time
1:35.58
Placings
1 Hamslette
2 I'M Kenny
3 Ammo Amor
4 Kheshig
Gawler
2nd of 9
Date
30/Nov/22
Distance
1513m
Class
RST58
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
60
Margin
2
Flucs
21.00 - 15.00
Winning Time
1:32.62
Placings
1 Eaglelou
3 Lights Of Broadway
4 Ammo Amor
Naracoorte
1st of 12
Date
18/Nov/22
Distance
1430m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
1
Weight
59
Margin
0.1
Flucs
14.00 - 14.00
Winning Time
1:27.00
Placings
2 Perpetual Grace
3 Leolaine
4 Duke Of Anjou
Gawler
3rd of 8
Date
06/Nov/22
Distance
1100m
Class
Mdn
SOT
Soft (5)
Barrier
2
Weight
58
Margin
4.4
Flucs
41.00 - 31.00
Winning Time
1:04.98
Placings
1 Spanish Stroll
2 Irunthiscity
4 Testa Dexta
Murray Bridge Gh
5th of 9
Date
17/Oct/22
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
0
Margin
6.3
Flucs
-
Winning Time
0:59.28
Placings
1 Arty Miss
2 Storyteller
3 Our Shining Star
4 Divine Journey
Strathalbyn
9th of 9
Date
30/Dec/21
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
0
Margin
13.5
Flucs
-
Winning Time
1:01.84
Placings
1 Crown Moshe
2 Fox Gem
3 Sipsmith
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7. Steve's Way (4) x0316 56.5kg
J: Simon Miller T: C D Widdison
|
3.3 2.9 3 2.9
|
2.80 | 1.35 | 2.90 | 1.50 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsWangaratta
6th of 9
Date
20/Jun/24
Distance
1400m
Class
BM64
SOT
Soft (5)
Barrier
8
Weight
60
Margin
1.2
Flucs
7.00 - 5.00
Winning Time
1:25.83
Placings
1 Perfect Gold
2 She's Pretty Rich
3 Impending Shadow
4 Jordy Girl
Wodonga
1st of 8
Date
25/May/24
Distance
1400m
Class
RST64
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
56
Margin
0.1
Flucs
8.50 - 8.50
Winning Time
1:22.40
Placings
2 Our Lone Star
3 Prooinga
4 Broadside Armour
Wagga
3rd of 13
Date
03/May/24
Distance
1300m
Class
BM58
SOT
Good (4)
Barrier
2
Weight
58.5
Margin
2.5
Flucs
21.00 - 26.00
Winning Time
1:16.03
Placings
1 Teetotal
2 Letme Entertainyou
4 Nats Enough
Echuca
12th of 14
Date
08/Apr/24
Distance
1400m
Class
BM58
SOT
Soft (5)
Barrier
11
Weight
58.5
Margin
7.8
Flucs
18.00 - 16.00
Winning Time
1:24.75
Placings
1 Mayan
2 Blame The Whiskey
3 Yabadabadoo
4 Boho Miss
Wagga
7th of 9
Date
14/Mar/24
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
0
Margin
6.1
Flucs
-
Winning Time
0:59.11
Placings
1 Baledon
2 The Prodigal Son
3 Fighting Zed
4 Eamonn's Memory
Wangaratta
1st of 7
Date
05/Mar/24
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
0
Margin
1.3
Flucs
-
Winning Time
0:52.50
Placings
2 Limerick Lady
3 Falling Star
4 Itwasonlyakiss
Wodonga
1st of 10
Date
21/Oct/23
Distance
1400m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
55.5
Margin
0.5
Flucs
8.50 - 8.00
Winning Time
1:23.27
Placings
2 King De Lune
3 Dark Legacy
4 Final Crack
Benalla
6th of 8
Date
29/Sep/23
Distance
1206m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
57
Margin
6.1
Flucs
71.00 - 41.00
Winning Time
1:13.20
Placings
1 Red Dates
2 Ichiberu
3 Toi Et Moi
4 Shadowen
Corowa
2nd of 5
Date
19/Sep/23
Distance
900m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
5
Weight
0
Margin
3.5
Flucs
-
Winning Time
0:53.09
Placings
1 Banger
3 Miss Langtry
4 Dalharry
Wodonga
8th of 11
Date
12/Sep/23
Distance
800m
Class
Barrier Trial
SOT
Good (4)
Barrier
8
Weight
0
Margin
4.4
Flucs
-
Winning Time
0:45.90
Placings
1 Kingzan
2 Mr Metrics
3 Bring The Heat
4 Sunset Dust
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8. Rabbit Stu (5) 8098x 55kg
J: Jake Duffy T: Ben, Will & Jd Hayes
|
6 6.5 6
|
6.50 | 2.00 | 7.20 | 2.10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent RunsTraralgon
1st of 4
Date
13/Jun/24
Distance
1430m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (8)
Barrier
1
Weight
0
Margin
5
Flucs
-
Winning Time
1:31.10
Placings
2 Rough Edges
3 Moonlight Image
4 A Tom Bowler
Pakenham Synthetic
4th of 5
Date
28/May/24
Distance
750m
Class
Barrier Trial
SOT
Synthetic (0)
Barrier
3
Weight
0
Margin
6.3
Flucs
-
Winning Time
0:43.60
Placings
1 The Lupercal
2 Per Ivy
3 Lisieux
Sunshine Coast
8th of 9
Date
09/Jul/23
Distance
1800m
Class
Cls 3
SOT
Soft (5)
Barrier
4
Weight
54
Margin
6.3
Flucs
26.00 - 21.00
Winning Time
1:51.71
Placings
1 Van Nuys
2 Leored
3 Googaz
4 Torque Leica Star
Gold Coast Poly
9th of 9
Date
01/Jul/23
Distance
1900m
Class
Cls 1
SOT
Synthetic (0)
Barrier
3
Weight
56.5
Margin
6.6
Flucs
13.00 - 12.00
Winning Time
1:57.74
Placings
1 Tea Leaves
2 Kalpana
3 General Wolffe
4 Patti Waggin
Lismore
10th of 14
Date
20/Jun/23
Distance
1526m
Class
Cls 1
SOT
Good (3)
Barrier
6
Weight
57.5
Margin
9.3
Flucs
4.20 - 4.80
Winning Time
1:30.32
Placings
1 Metal Rock
2 El Asteroid
3 Showman
4 Miss Pierpoint
Sunshine Coast
8th of 14
Date
21/May/23
Distance
1800m
Class
Cls 1
SOT
Soft (6)
Barrier
9
Weight
56.5
Margin
7.8
Flucs
31.00 - 21.00
Winning Time
1:50.10
Placings
1 Amokura
2 Colleagues
3 Chayse 'N' Artie
4 Roman Dagger
Ipswich
5th of 7
Date
10/May/23
Distance
1680m
Class
BM65
SOT
Good (4)
Barrier
6
Weight
55.5
Margin
4
Flucs
31.00 - 26.00
Winning Time
1:43.41
Placings
1 City Mission
2 Uncommon Valour
3 Nippa's Nightcap
4 Thrilling Award
Sunshine Coast
7th of 10
Date
23/Apr/23
Distance
1400m
Class
Cls 1
SOT
Good (4)
Barrier
7
Weight
56
Margin
4.7
Flucs
21.00 - 16.00
Winning Time
1:25.50
Placings
1 Brentwood
2 Spring Valley
3 Ultimate Outcome
4 Mintaka Lad
Beaudesert
1st of 6
Date
11/Apr/23
Distance
1050m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (5)
Barrier
1
Weight
0
Margin
1.5
Flucs
-
Winning Time
1:04.00
Placings
2 Cocobrew Express
3 The Vowels
4 Deep Mystique
Gold Coast Poly
5th of 8
Date
28/Mar/23
Distance
1050m
Class
Barrier Trial
SOT
Synthetic (0)
Barrier
1
Weight
0
Margin
1.7
Flucs
-
Winning Time
1:03.55
Placings
1 Tioga Pass
2 Noah 'N' A Deel
3 La Soeur
4 Rapid Outlaw
Sunshine Coast
1st of 13
Date
02/Oct/22
Distance
1800m
Class
Mdn
SOT
Heavy (8)
Barrier
11
Weight
56.5
Margin
0.2
Flucs
12.00 - 12.00
Winning Time
1:55.24
Placings
2 Petrillo
3 Soobpurb Dancer
4 Sandgate Road
Sunshine Coast
6th of 11
Date
18/Sep/22
Distance
1600m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
9
Weight
56.5
Margin
1.9
Flucs
20.00 - 26.00
Winning Time
1:39.75
Placings
1 Nippa's Nightcap
2 Fit And Proper
3 Ikigai Star
4 Psychic Rose
Ipswich
8th of 10
Date
31/Aug/22
Distance
1350m
Class
Mdn
SOT
Soft (6)
Barrier
7
Weight
55.5
Margin
5.9
Flucs
26.00 - 26.00
Winning Time
1:20.91
Placings
1 Son Of Mercury
2 Marleedoone
3 Dominance
Sunshine Coast
9th of 10
Date
14/Aug/22
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Soft (5)
Barrier
10
Weight
55.5
Margin
6.7
Flucs
15.00 - 15.00
Winning Time
1:13.49
Placings
1 Spicy Sonic
2 Money Man
3 Reel Wild
Beaudesert
1st of 5
Date
01/Aug/22
Distance
950m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (9)
Barrier
1
Weight
0
Margin
0.2
Flucs
-
Winning Time
1:00.86
Placings
2 Denim Jacket
3 Electric Hashmal
4 National Interest
Deagon
3rd of 7
Date
12/Jul/22
Distance
1050m
Class
Barrier Trial
SOT
Heavy (8)
Barrier
1
Weight
0
Margin
2.2
Flucs
-
Winning Time
1:05.00
Placings
1 Mingle
2 Rapid Dude
4 Asterisk
Eagle Farm
5th of 8
Date
23/Mar/22
Distance
1200m
Class
Mdn
SOT
Good (4)
Barrier
3
Weight
57
Margin
9.4
Flucs
20.00 - 18.00
Winning Time
1:11.01
Placings
1 Hang Five
2 Boom Court
3 Paienbara
Gold Coast
2nd of 7
Date
10/Mar/22
Distance
1000m
Class
Barrier Trial
SOT
Soft (7)
Barrier
2
Weight
0
Margin
0.1
Flucs
-
Winning Time
1:02.43
Placings
1 Caesar Cake
3 Bulsara
4 Lost Child
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Win and Place (Pays 1,2,3) |